RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

FBI prosi o informacje. Trwa identyfikacja osób podżegających do przemocy

W środę doszło do zamieszek na Kapitolu (fot. Graeme Sloan/Bloomberg via Getty Images)
W środę doszło do zamieszek na Kapitolu (fot. Graeme Sloan/Bloomberg via Getty Images)

FBI podało, że zbiera wszelkie informacje, które pomogą w zidentyfikowaniu osób aktywnie podżegających do przemocy w Waszyngtonie. „Przyjmujemy wskazówki i media cyfrowe przedstawiające zamieszki lub przemoc w Kapitolu i jego okolicach w dniu 6 stycznia” – czytamy w komunikacie biura.

Pence: Obroniliśmy dzisiaj nasz Kapitol

W Waszyngtonie, nad ranem polskiego czasu, wznowiono posiedzenie Kongresu. Na jego początku wiceprezydent Mike Pence stwierdził, że osoby które...

zobacz więcej

„Jeśli byłeś świadkiem bezprawnych aktów przemocy, zachęcamy do przesłania wszelkich informacji, zdjęć lub filmów” – podaje FBI. Jak zapewniono, „celem jest zachowanie konstytucyjnego prawa społeczeństwa do protestu poprzez ochronę wszystkich przed przemocą i inną działalnością przestępczą”.

Dodano, że materiały związane z możliwymi popełnionymi naruszeniami prawa federalnego można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie FBI.

W środę 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu, gdzie trwała procedura zatwierdzania zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Z budynku Kongresu ewakuowano obecnego wiceprezydenta Mike Pence'a i przyszłą wiceprezydent Kamalę Harris. Władze Waszyngtonu ogłosiły wprowadzenie tego dnia godziny policyjnej.

Zobacz także: Tragiczny bilans zamieszek. Cztery osoby zmarły w Waszyngtonie

źródło:
Zobacz więcej