RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kapitol. Jest nagranie z momentu śmiertelnego postrzelenia kobiety [WIDEO]

Kobieta została przewieziona do szpitala, tam stwierdzono zgon (fot. youtube)
Kobieta została przewieziona do szpitala, tam stwierdzono zgon (fot. youtube)

Podczas zamieszek w Kapitolu doszło do śmiertelnego postrzelenia kobiety. Według mediów chodzi o Ashli Babbit, która jest weteranką Sił Powietrznych Air Force. W sieci pojawiło się nagranie momentu tragedii.

Zamieszki w Waszyngtonie. Mosbacher wydała oświadczenie

Wczorajsze wydarzenia na Kapitolu nie odzwierciedlają tego, kim jako Amerykanie jesteśmy ani za czym się opowiadamy. Wraz z nastaniem świtu w...

zobacz więcej

Ashli Babbit to jedna z czterech ofiar śmiertelnych wczorajszych wydarzeń w Kapitolu. W środę po południu zwolennicy Donalda Trumpa wtargnęli do Izby Reprezentantów i Senatu, powodując przerwanie obrad Kongresu, który zebrał się, aby ostatecznie zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada, wygranych przez Demokratę Joego Bidena. Doszło do starć protestujących z policją.

Jak podają amerykańskie media, jedną z ofiar jest Ashli Babbit, weteranka Sił Powietrznych Air Force z 14-letnim stażem. Kobieta została postrzelona przez jednego z funkcjonariuszy. Trwa ustalanie okoliczności jej śmierci.

W mediach społecznościowych udostępniono nagranie z momentu tragicznego postrzelenia. Na wideo widać grupę osób i kilku funkcjonariuszy stojących przed zabarykadowanymi drzwiami. Kobieta próbowała przez nie przejść, przeciskając się przez wybitą szybę. Wtedy padł jeden strzał. Kobieta osunęła się na ziemię.

Przewieziono ją do szpitala, tam stwierdzono jej zgon.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej