RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Media: Nie żyje kobieta, która wtargnęła do Kongresu

Kobieta została postrzelona w klatkę piersiową (fot. PAP/EPA)
Kobieta została postrzelona w klatkę piersiową (fot. PAP/EPA)

Kobieta, która została postrzelona w budynku Kapitolu w Waszyngtonie podczas zamieszek, zmarła – poinformował rzecznik prasowy policji Dystryktu Kolumbii. Policja wcześniej potwierdziła, że jedna osoba w budynku została postrzelona przez funkcjonariusza.

Apel Trumpa: Wracajcie do domu. Nie bądźcie wodą na młyn tamtych

– Rozejdźcie się w pokoju do domów. Wiem, co czujecie; wiem, że was boli, ale nie bądźcie wodą na młyn tamtych – zaapelował Donald Trump do swoich...

zobacz więcej

– Tak, w jednym z lokalnych szpitali stwierdzono zgon dorosłej kobiety, która została postrzelona w budynku Kapitolu – przekazał stacji CNN Dustin Sternbeck z policji Dystryktu Kolumbii. Uzupełnił, że w sprawie toczy się dochodzenie, a dalsze informacje zostaną podane później.

Informację najpierw przekazała telewizja NBC; jej źródła nie znały szczegółów dotyczących strzelaniny w budynku.

Według NBC w czasie zamieszek w amerykańskiej stolicy rannych zostało jeszcze kilka osób, w tym funkcjonariusz policji, które przewieziono do szpitala.

Telewizja CNN podała, że jeden z protestujących, który wspiął się na rusztowanie przy jednej z elewacji Kapitolu, spadł z wysokości ok. 9 metrów i został w stanie krytycznym przewieziony do szpitala.

źródło:
Zobacz więcej