RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Apel Trumpa: Wracajcie do domu. Nie bądźcie wodą na młyn tamtych

– Rozejdźcie się w pokoju do domów. Wiem, co czujecie; wiem, że to boli, ale nie bądźcie wodą na młyn tamtych – zaapelował Donald Trump do swoich zwolenników, którzy wdarli się do siedziby Kongresu na Kapitolu. Prezydent USA powtórzył, że wybory sfałszowano.

– Wiem, jesteście zranieni. Mieliśmy wybory, które nam skradziono. Odnieśliśmy przytłaczające zwycięstwo i wszyscy to wiedzą. Szczególnie strona przeciwna – mówił Donald Trump w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

– Ale teraz musicie pójść do domu, musimy mieć pokój, prawo i porządek. Nie chcemy, by komukolwiek cokolwiek się stało – wyjaśnił prezydent USA.

Biden: Trwa bezprecedensowy atak na demokrację [WIDEO]

Trwa bezprecedensowy atak na demokrację; to musi się skończyć – oświadczył prezydent elekt Joe Biden. Sceny chaosu na Kapitolu nie oddają istoty...

zobacz więcej

Ocenił, że Stany Zjednoczone przeżywają „bardzo ciężki okres”. – Nigdy nie było takiego czasu, by mogło stać się coś takiego, by nam: mnie, wam, naszemu krajowi odebrano coś takiego. To były sfałszowane wybory – dodał.

– Ale nie możemy być wodą na młyn tych ludzi. Musimy mieć pokój. Idźcie do domu – apelował Donald Trump.

– Kochamy was, jesteście wyjątkowi. Widzicie, co się dzieje, widzicie jak niegodziwie postąpili inni. Wiem co czujecie, ale rozejdźcie się do domów, rozejdźcie się w pokoju – powtarzał.

Administracja Twittera umieściła pod filmem prezydenta adnotację, w której oświadczono, że „to twierdzenie o fałszerstwie wyborczym jest kontrowersyjne” oraz że „ze względu na ryzyko przemocy tweeta nie można podać dalej, polubić ani na niego odpowiedzieć”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej