RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Twitter znów flaguje wpisy Donalda Trumpa

Donald Trump (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Donald Trump (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Twitter oflagował w środę kolejne wpisy Donalda Trumpa dot. wyborów prezydenckich w USA, jako mogące wprowadzać w błąd. W Waszyngtonie trwają obecnie zamieszki. Zwolennicy ustępującego prezydenta wdarli się do Kapitolu.

Twitter oflagował m.in. wpis, w którym Trump pisze: „Mike Pence nie miał odwagi zrobić tego, co należało zrobić, aby chronić nasz kraj i naszą konstytucję, dając stanom szansę certyfikowania skorygowanego zestawu faktów, a nie tych fałszywych lub niedokładnych, o których poświadczenie poproszono je wcześniej. Stany Zjednoczone domagają się prawdy!”.

Oflagowany został również m.in. wpis, w którym prezydent USA stwierdził, że ostatniej nocy znaleziono 50 tys. kart do głosowania. „Nasz proces wyborczy jest gorszy niż w krajach Trzeciego Świata!” – pisał w nim Donald Trump. Regularne flagowanie wpisów Trumpa na Twitterze rozpoczęło się w trakcie wyborów prezydenckich w USA, gdy polityk zarzucał nieprawidłowości i fałszerstwa wyborcze.

W środę zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu, gdzie trwa procedura zatwierdzania zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Z budynku Kongresu ewakuowano obecnego wiceprezydenta Mike Pence'a i przyszłą wiceprezydent Kamalę Harris. Władze Waszyngtonu ogłosiły wprowadzenie godziny policyjnej o 18 czasu lokalnego.

Czytaj także: Twitter flaguje wpisy dot. oszustw wyborczych w USA.

źródło:
Zobacz więcej