RAPORT

Pogarda

Kiedy szczepienia grupy pierwszej? Poznaj terminy

Kolejna grupa liczy ok. 10 mln osób (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Kolejna grupa liczy ok. 10 mln osób (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Niedługo rozpocznie się etap pierwszy procesu szczepień. W jego ramach dawkę szczepionki przeciw COVID-19 będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.

Szczepienia celebrytów. Adwokaci też liczą na priorytetowy termin

„W imieniu adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie, zwracam się o uwzględnienie adwokatów w grupie osób uprawnionych do zaliczenia do priorytetowej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Proces szczepień – zgodnie z programem – jest realizowany etapami. Obecnie realizowany jest etap 0, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia poświęconej realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, że szczepienia kolejnej grupy mają ruszyć 25 stycznia. Zapisy na nie ruszą natomiast 15 stycznia.

Ze szczepień w etapie pierwszym będą mogli skorzystać m.in. nauczyciele. – O terminach szczepień będziemy informować w późniejszym czasie. Wszystko zależy od dostaw szczepionek. Warto pamiętać, że grupa pierwsza to ok. 10 mln osób – poinformowała w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej