RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hejterski wpis ks. Lemańskiego. Zaatakował Jana Śpiewaka

Szczepienia na COVID-19. Ostry spór ws. koronawirusa (fot. PAP/Mateusz Marek; Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
Szczepienia na COVID-19. Ostry spór ws. koronawirusa (fot. PAP/Mateusz Marek; Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)

„Biedny, zadufany w sobie aktywista. Inteligentny i wykształcony, ale chamowaty i arogancki” – napisał o Janie Śpiewaku ks. Wojciech Lemański. Duchowy stanął tym samym w obronie celebrytów, którzy zaszczepili się przed pracownikami służby zdrowia. „Mam nowego hejtera” – skomentował warszawski aktywista.

Studenci WUM ujawniają szokujące informacje: „Rektor kłamał nam w twarz”

Władze WUM opublikowały na Facebooku kilka postów: oświadczenie rektora, wyniki prac komisji oraz stanowisko ws. zmian w zarządzie. Pod...

zobacz więcej

Od kilku dni media w Polsce żyją aferą związaną z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Jak ujawniono, w placówce przed pracownikami służby zdrowia szczepili się m.in. znani aktorzy, celebryci i osoby związane ze stacją TVN.

– Mnóstwo medyków nie otrzymało dotąd tej szczepionki. Piszą, że oni nie widzieli rodziny od marca, bo boją się ich zarazić. A teraz się nagle pojawia grupa jakichś 18 uprzywilejowanych osób, a każda z nich mówi coś innego na temat tego, co się wydarzyło – mówił w TVP Info aktywista miejski Jan Śpiewak. Krytykował też postawę polityków (m.in. prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka), którzy bronią celebrytów, określając ich jako „dobro narodowe”.

„Biedny, zadufany w sobie aktywista. Inteligentny i wykształcony, ale chamowaty i arogancki. Jeden z tych, którzy uważają, że świat jest zły i oni temu światu naplują w twarz i tym samym zmuszą go do nawrócenia na modłę Janka Śpiewaka” – skomentował w sieci ks. Wojciech Lemański.

Duchowny znany jest z sympatii do polityków opozycji i skonfliktowania ze swoimi przełożonymi. W 2014 r. abp Henryk Hoser nałożył na Lemańskiego karę suspensy, od której ten złożył apelację. W styczniu 2015 r. Kongregacja ds. Duchowieństwa apelację odrzuciła.

Zobacz także:  Koronawirus. Opozycja ostro o szczepieniu celebrytów

„Skomląc, wybłagał ułaskawienie”


Teraz Lemański w ostrych słowach zaatakował Jana Śpiewaka. „Skazany więc prawomocnie przez sąd powinien nasz męczennik odsiedzieć w kiciu, zasądzoną mu grzywnę” –  stwierdził nawiązując do głośnej sprawy dotyczącej afery reprywatyzacyjnej.

Celebryci „odpokutują”, pracując w DPS-ach? Porozumienie Rezydentów zabiera głos

– Szczepienie celebrytów przed grupą 0 uważamy za oczywisty skandal – mówi portalowi tvp.info dr Piotr Pisula, przewodniczący Porozumienia...

zobacz więcej

„Skomląc wybłagał ułaskawienie u naczelnego narciarza Polski, a teraz spłaca zaciągnięty u dobrej zmiany dług” – stwierdził. Ks. Lemański nazwał też Śpiewaka „rewolucjonistą ślepym na jedno oko”.

Duchowny skrytykował aktywistę za nagłaśnianie sprawy szczepień celebrytów i stanął w obronie gwiazd.

Zobacz także:  Janda zaszczepiona, bo ma Złotą Palmę z Cannes?

„Jakąż zbrodnię napiętnował nasz rewolucjonista? Zamiast wylać do kanalizacji kilkanaście dawek szczepionki przeznaczonej bezpłatnie dla wszystkich Polaków, zaszczepiono nie tych, co należy. Janek poczuł się tym osobiście dotknięty. Żąda przeprosin i pracy w DPS dla wskazanych przez niego. Mam dla Janka Śpiewaka radę. Przestań się wymądrzać” – zaapelował Lemański.

Szczepionka na COVID. Jan Śpiewak odpowiada

Potężna wpadka Platformy. Sprawa szczepionek ich pogrążyła

„Elity” związane z opozycją, kojarzone z KOD-em i anty-PiS-em wkurzyły Polaków jak nigdy wcześniej. Komentarze w sieci są dla celebrytów miażdżące,...

zobacz więcej

Jan Śpiewak udostępnił wpis ks. Lemańskiego w swoich mediach społecznościowych i napisał: „Mam nowego hejtera – księdza Lemańskiego. Nienawidzi i kłamie”.

Jego zdaniem zabawny jest fakt, iż liberałowie w Polsce gardzą Kościołem, „ale Lemańskiego traktują jak wyrocznię”. „Gdyby ojciec Rydzyk zaczął walić w PiS i wychwalać PO, to by wszyscy pojawili się na urodzinach Radia Maryja” – ocenił Śpiewak.

Po wybuchu afery ze szczepieniami celebrytów potwierdzono liczne nieprawidłowości. Minister zdrowia ujawnił, że podczas kontroli NFZ w WUM nie wykazano żadnych dokumentów, które świadczyłyby o tym, że zaszczepili się oni w ramach rzekomej kampanii proszczepiennej.

Zobacz także:  Rektor WUM zagrał w serialu TVN

Do tej pory media ujawniły, że poza kolejnością zaszczepili się:

1. Krystyna Janda
2. Krzysztof Materna
3. Andrzej Seweryn
4. Maria Seweryn
5. Magda Umer
6. Wiktor Zborowski
7. Michał Bajor
8. Prezes sieci kawiarni
9. Syn prezesa sieci kawiarni
10. Leszek Miller
11. Żona Leszka Millera
12. Edward Miszczak
13. Anna Cieślak
14. Mariusz Walter
15. Radosław Pazura
16. Olgierd Łukaszewicz
17. Mariola Bojarska-Ferenc
18. Mąż Marioli Bojarskiej-Ferenc
19. Emilia Krakowska
20. Grzegorz Warchoł

źródło:
Zobacz więcej