RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Absolutna samoobrona”. 18-latek oskarżony o dwa zabójstwa nie przyznaje się do winy

Kyle Rittenhouse nie przyznaje się do winy (fot. TT)
Kyle Rittenhouse nie przyznaje się do winy (fot. TT)

Najnowsze

Popularne

18-letni Kyle Rittenhouse, oskarżony o zabicie w sierpniu 2020 roku dwóch uczestników antyrasistowskich protestów w Kenoshy w amerykańskim stanie Wisconsin i zranienie trzeciego, nie przyznał się do winy. – Jeśli to, co wydarzyło się w Kenosha, nie jest samoobroną, to prawo do samoobrony w Ameryce już nie istnieje – argumentują obrońcy nastolatka.

Postrzelony w Kenosha: Jedyne czego żałuję, to że nie zabiłem dzieciaka

Protestujący w ramach Black Lives Matter w Kenosha Gaige Grosskreutz, który został postrzelony w ramię przez Kyle'a Rittenhouse'a, mówi, że jedyne...

zobacz więcej

Prokuratura oskarża Rittenhouse'a o to, że 23 sierpnia 2020 r., uzbrojony, wyjechał z domu w Antioch w stanie Illinois i udał się do położonego około 24 km dalej miasta Kenosha, gdzie zastrzelił Josepha Rosenbauma i Anthony'ego Hubera oraz ranił Gaige'a Grosskreutza.

– Działał w czystej, absolutnej, doskonałej samoobronie – twierdzi jego adwokat John Pierce.

Tragiczne protesty w Kenoshy


Jak wskazuje obrona, Rittenhouse w trakcie demonstracji został uderzony w głowę i szyję kijem baseballowym i deskorolką . Zobacz także: 18-latek mógł działać w obronie własnej Nastolatek pracował jako wolontariusz straży obywatelskiej; jej członkowie chcieli przeciwdziałać niszczeniu miejsc pracy i witryn sklepów w czasie demonstracji Black Lives Matter. Wcześniej pracował przy likwidowaniu szkód powstałych podczas tych samych manifestacji.

Tragedia rozegrała się trzeciej nocy protestów w Kenoshy po postrzeleniu przez policjanta 29-letniego Afroamerykanina Jacoba Blake'a.

Senat na ostrzu noża. W USA znów wszyscy patrzą na liczenie głosów w Georgii

Republikanie są bliscy utraty kontroli nad Senatem USA. Duże szanse na wygranie dwóch wyborczych pojedynków w Georgii o miejsce w izbie wyższej...

zobacz więcej

W tym tygodniu – oprócz zarzutów związanych ze strzelaniną – prokuratorzy oskarżyli nastolatka o naruszenie godziny policyjnej w celu wzięcia udziału w proteście.

Obrona: Udowodnimy jego niewinność


– Zarzuty powinny zostać natychmiast wycofane – powiedział adwokat Rittenhouse’a. Jego zdaniem prokuratorzy mają błędny osąd sytuacji, jeśli zamierzają postawić sprawę przed sądem. – Udowodnimy niewinność Kyle'a i wygramy – podkreśla.

Wtorkowe przesłuchanie z uwagi na epidemię koronawirusa , zostało przeprowadzone w formie telekonferencji. Proces Rittenhouse’a ma się rozpocząć 29 marca, ale data rozpoczęcia może się opóźnić – podaje Fox News.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej