RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przedwcześnie „uśmiercona” dziewczyna Bonda jednak naprawdę umarła

Tanya Robert miała 65 lat (fot. MGM/mat.pras.)
Tanya Robert miała 65 lat (fot. MGM/mat.pras.)

Znana z roli dziewczyny Bonda w filmie „Zabójczy widok” Tanya Roberts, której śmierć ogłoszono, a potem zdementowano w poniedziałek, nie żyje – podał jej partner Lance O'Brien. Aktorka zmarła kilka godzin po sprostowaniu informacji o jej zgonie.

Świat pożegnał dziewczynę Bonda, tymczasem ona żyje

Aktorka Tanya Roberts nie umarła – oświadczył jej rzecznik Mike Pingel. Dzień wcześniej sam poinformował o śmierci artystki.

zobacz więcej

O ostatecznym odejściu Tanyi Roberts poinformował media Lance O'Brien, partner z którym spędziła dwie ostatnie dekady życia. Jak powiedział, zadzwoniono do niego z oddziału intensywnej terapii w centrum medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles o godz. 21.30 w poniedziałek (godz. 6.30 we wtorek czasu polskiego), by powiedzieć mu, że Roberts nie żyje.

– Była mą bratnią duszą i mym najlepszym przyjacielem. Nie rozstawaliśmy się dłużej niż na dwa dni w ostatnich latach – zaznaczył.

Roberts straciła przytomność w wigilię Bożego Narodzenia w swoim kalifornijskim domu, tuż po powrocie ze spaceru z psem. Z powodu epidemii koronawirusa aktorki nikt nie mógł odwiedzać na oddziale intensywnej opieki medycznej, dokąd trafiła.

W niedzielę na zasadzie wyjątku wizytę w klinice złożył Lance O'Brien. Mógł się przekonać, że stan aktorki się znacznie pogorszył, ponieważ upadła w szpitalu.

Nie żyje aktor Tommy „Tiny” Lister. Miał objawy COVID-19

W wieku 62 lat zmarł aktor znany z filmów „Piątek” i „Piąty element”, a także profesjonalny wrestler Tommy „Tiny” Lister. Jak podaje portal...

zobacz więcej

Media podały informację


Wieloletni agent aktorki Mike Pingel przekazał potem mediom, że Roberts umarła. Informacje o jej śmierci podało za nim wiele amerykańskich mediów, a także niektóre agencje prasowe: amerykańska AP, niemiecka dpa i francuska AFP.

W poniedziałek wieczorem Pingel zdementował jednak tę wiadomość. Wyjaśnił, że oparł się na rozmowie z Lancem O'Brienem. – Podczas tej rozmowy doszło do nieporozumienia. Tanya nie umarła – przyznał Pingel.

Agent poinformował jednocześnie, że 65-letnia jest w stanie krytycznym. Rzecznik szpitala odmówił jednak komentarza w tej sprawie, powołując się na tajemnicę lekarską.

Kilka godzin po zdementowaniu informacji o jej śmierci, aktorka rzeczywiście odeszła. Tanya Roberts rozpoczynała karierę jako modelka. Największą popularność osiągnęła jako aktorka w latach 80., głównie dzięki roli w serialu telewizyjnym „Aniołki Charliego”. Zagrała także dziewczynę Bonda u boku Rogera Moora w filmie o agencie 007 z 1985 roku „Zabójczy widok”.

W serialach telewizyjnych występowała do 2004 r. Była znaną obrończynią zwierząt i ich praw – przypomina Agencja Reutera.

źródło:

Zobacz więcej