RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagrody Grammy uległy pandemii. Ceremonia przełożona

Los Angeles jest jednym z ognisk epidemii w USA (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)
Los Angeles jest jednym z ognisk epidemii w USA (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Ceremonia wręczenia nagród Grammy, która miała odbyć się 31 stycznia, została przełożona z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Los Angeles – poinformowały amerykańskie magazyny „Rolling Stone” i „Variety”.

Podano tytuł serialu najczęściej kradzionego przez piratów w 2020 roku

Z jednej strony miano najchętniej ściąganego serialu w historii może cieszyć twórców „The Mandalorian”, ale z drugiej jest realnym wyznacznikiem...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Obydwa czasopisma, powołując się na wiele źródeł, podają, że ceremonia wręczenia najważniejszej nagrody w branży muzycznej może odbyć się w marcu. Wśród nominowanych znajdują się Beyonce, Dua Lipa, Taylor Swift i raper Roddy Rich.

The Recording Academy, która organizuje Grammy, nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz – podała Agencja Reutera.

Los Angeles przeżywa gwałtowny wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19 i przyjęć do szpitali osób zakażonych. Siłownie, salony fryzjerskie i restauracje zostały zamknięte, a mieszkańców wezwano, aby pozostali w domach.

Pod koniec zeszłego roku organizatorzy Grammy przekazali, że starają się zmienić sposób, w jaki co roku odbywała się ta prestiżowa impreza, unikając publiczności i tradycyjnego czerwonego dywanu. Poinformowali, że chcą zorganizować kilka mniejszych występów w plenerze zamiast jednej gali w dużym, zamkniętym obiekcie Staples Center w centrum Los Angeles.

W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa z końca lutego na kwiecień przeniesiono coroczną ceremonię wręczenia Oscarów.

źródło:
Zobacz więcej