RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W 2020 roku aborcja zabiła więcej ludzi niż liczy populacja Polski

Liczba zarejestrowanych zabiegów aborcji wyniosła 42,6 milionów (fot. Shutterstock/StockKK)
Liczba zarejestrowanych zabiegów aborcji wyniosła 42,6 milionów (fot. Shutterstock/StockKK)

Najnowsze

Popularne

W 2020 roku dokonano aż 42,6 milionów aborcji – wynika z danych portalu Wordmeters.info. Oznacza to, że zabito więcej ludzi niż liczy populacja Polski. To prawie tyle samo ile wynosi liczba osób zmarłych z powodu różnych chorób na całym świecie.

Pierwszy duży kraj Ameryki Łacińskiej legalizuje aborcję

Argentyna została w środę pierwszym dużym krajem Ameryki Łacińskiej, który zalegalizował aborcję. Argentyński Senat przyjął ustawę o możliwości...

zobacz więcej

Według danych, w 2020 roku na świecie zmarło aż 59,6 milionów osób.

Aż 8,7 miliona zmarło z powodu raka. Według raportu 5 milionów osób zmarło z powodu palenia, a 13 milionów z powodu niewyróżnionych tu chorób. Na AIDS/HIV zmarło natomiast 1,7 milion osób. Z kolei z powodu panującej na świecie pandemii zmarło niespełna 2 miliony osób.

W raporcie opublikowano też dane dotyczące wykonanych aborcji. Jak się okazuje, w 2020 roku liczba zarejestrowanych aborcji wyniosła 42,6 milionów. Jest to więcej, niż liczy populacja Polski. Oznacza to też, że niewiele zabrakło do tego, aby liczba wykonanych zabiegów była taka sama, co liczba wszystkich pozostałych przyczyn śmierci razem wziętych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej