RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Rektor WUM zagrał w serialu TVN. Był też konsultantem produkcji

Rolę odegrał kilka lat temu (fot. Wlodzimierz Wasyluk/Forum)
Rolę odegrał kilka lat temu (fot. Wlodzimierz Wasyluk/Forum)

Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong kilka lat temu zagrał w serialu TVN „Lekarze”. Pomagał też przy produkcji jako konsultant medyczny. – Wystąpiłem w scenie, w której przeszczepiano wątrobę bohaterce – oznajmił w rozmowie z „Pulsem Medycyny”. Media ujawniły, że wśród zaszczepionych poza kolejnością celebrytów są też znane osoby z TVN.

Janda wydała oświadczenie. Przeprasza, ale rektora WUM

Krystyna Janda opublikowała oświadczenie, w którym przeprasza rektora WUM za „nieprecyzyjną wypowiedź” o skandalu ze szczepieniem celebrytów poza...

zobacz więcej

RAPORT: Szczepienia celebrytów

Od kilku dni media donoszą o kolejnych celebrytach i aktorach, którzy poza wyznaczoną kolejnością skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chodzi o 18 osób.

Wśród tych osób są m.in.: założyciel TVN Mariusz Walter i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz aktorka Anna Cieślak, prywatnie partnerka Miszczaka.

Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong, który nadzoruje funkcjonowanie placówki mówił kilka dni temu, że „Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień”. Gdy afera zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, Gaciong oznajmił: na korytarzu „wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury”. Później – jak ujawnił portal tvp.info – okazało się, że są zdjęcia, na których rektor wita jednego z aktorów przed szczepieniem.

Jak się okazuje, prof. Gaciong kilka lat temu zagrał w produkcji TVN „Lekarze”. Chodzi o lata 2012-14. Medyk wystąpił w jednym odcinku jako aktor, był też konsultantem.

Gaciong: Autorami pomysłu moi przyjaciele


W rozmowie z „Pulsem Medycyny” Gaciong mówił o tym aktorskim epizodzie. – Praca przy serialu „Lekarze” była fantastyczną przygodą. Autorami pomysłu na taką produkcję byli moi przyjaciele. Chcieli tworzyć serial, w którym byłaby prawdziwa medycyna. A że byłem jedyną osobą z medycznego świata, którą znali, zwrócili się z tym do mnie. Serial realizowano przez dwa lata, cieszył się dużą popularnością – mówił.

Mówił też, że zagrał jedną rolę – prof. Błażeja Duszyńskiego. – Wystąpiłem w scenie, w której przeszczepiano wątrobę bohaterce, granej przez znaną aktorkę Magdalenę Różczkę. A później ją reanimowałem. Skutecznie! – oznajmił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej