RAPORT

Wojna na Ukrainie

Janda wydała oświadczenie. Przeprasza, ale rektora WUM

Janda jest wśród grupy celebrytów, zaszczepionych poza kolejką (fot. Radoslaw Nawrocki/Forum)
Janda jest wśród grupy celebrytów, zaszczepionych poza kolejką (fot. Radoslaw Nawrocki/Forum)

Krystyna Janda opublikowała oświadczenie, w którym przeprasza rektora WUM za „nieprecyzyjną wypowiedź” o skandalu ze szczepieniem celebrytów poza kolejnością. Zaszczepiona na COVID-19 aktorka oznajmiła w TVN, że osobiście przekazywała Zbigniewowi Gaciongowi listę kolegów do zaszczepienia. Teraz się z tego wycofuje.

Kolejne kłamstwo ws. szczepienia celebrytów. Nie było żadnej „akcji promocyjnej”

W trakcie kontroli nie znaleźliśmy żadnej umowy, deklaracji czy informacji mówiącej o przeprowadzeniu akcji promocyjnej przez Warszawski...

zobacz więcej

RAPORT: Szczepienia celebrytów

Krystyna Janda oświadczenie opublikowała na Facebooku. Czytamy w nim, że aktorka przeprasza rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To właśnie w placówce podległej WUM zaszczepiono 18 osób poza kolejnością.

„Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną wypowiedź w Fakty po Faktach, którą wprowadziłam w błąd opinię publiczną” – pisze Janda.

Janda: Nieprecyzyjna wypowiedź


Następnie precyzuje: „Mówiąc o przekazanej Rektorowi liście aktorów, miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. Listę przekazałam wieczorem w niedzielę 03 stycznia, kilka dni po szczepieniach. To osoby, aktorzy, którzy podtrzymają deklarację użycia swojego wizerunku w celu promocji szczepień” – kończy.

Od Berlina po Katmandu. Głośno o aferze z polskimi celebrytami

„Zaszczepione gwiazdy – Polska bada incydent” – pisał już w weekend w internetowym wydaniu największy niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Afera...

zobacz więcej

Janda pytana w TVN o list rektora WUM Zbigniewa Gacionga, w którym napisał, że jest mu „niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji związanej z nieprawidłowościami przy szczepieniach przeciwko COVID-19 prowadzonych przez Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”. Miała też odpowiedzieć, „czy niewłaściwie się stało, że zaszczepiono osoby spoza grupy zero”.

Artystka powiedziała: „Tak, myślę, że wszystko wynika z jakiegoś bałaganu organizacyjnego, ponieważ najpierw z nami rozmawiano na temat promocji szczepień – i myśmy się, wielu aktorów seniorów, zgodzili się na tę promocję”.

– Mieliśmy być szczepieni po medykach, to znaczy powiedziano nam, że prawdopodobnie gdzieś około połowy lutego będziemy szczepieni – seniorzy – powiedziała. Janda wyjaśniła, że rozmawiał z nią „ktoś z WUM”.

Ja konkretnie podawałam prof. Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień – podkreśliła aktorka, dodając, że z Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury na liście figurowało osiem osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej