RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Starosta nyski zawieszony w prawach członka PiS. Zaszczepił się przed grupą 0

Andrzej Kruczkiewicz (fot. Starostwo Powiatowe w Nysie)
Andrzej Kruczkiewicz (fot. Starostwo Powiatowe w Nysie)

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, który przyjął szczepionkę przeciwko koronawirusowi przed wszystkimi medykami w powiatowym szpitalu, został zawieszony w prawach członkach PiS – poinformowała posłanka PiS Violetta Porowska.

Kontrola w WUM. Minister: Celebryci wpisani na listę szczepień jako personel niemedyczny

Znane osoby zaszczepione poza kolejnością w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zostały wpisane na listę szczepień jako personel niemedyczny...

zobacz więcej

Starosta nyski przyjął szczepionkę 29 grudnia jako jeden z pierwszych mieszkańców powiatu nyskiego, o czym donosił m.in. lokalny portal informacyjny.

W sobotę posłanka Porowska, która jest pełnomocniczką okręgową Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, skierowała do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego wniosek o zawieszenie Kruczkiewicza w prawach członka PiS. Starosta zapewniał w oświadczeniu, że nie zabiegał o szczepienie, a jedynie zgodził się spełnić prośbę dyrektora nyskiego szpitala. Ten chciał w ten sposób zachęcić mieszkańców powiatu do udziału w programie szczepień.

Porowska poinformowała, że od poniedziałku starosta Kruczkiewicz jest zawieszony w prawach członka PiS.

Opublikowany przez Violettę Porowską Poniedziałek, 4 stycznia 2021


Władze okręgowe Solidarnej Polski w Opolu domagają się dymisji Kruczkiewicza ze stanowiska starosty, jednak jak przyznał jeden z lokalnych polityków PiS, jest to mało realne, ponieważ po odejściu obecnego starosty PiS nie ma gwarancji, że fotel starosty nyskiego obejmie przedstawiciel tej partii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej