RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Od Berlina po Katmandu. Głośno o aferze z polskimi celebrytami

Portal z Nepalu i niemiecki tygodnik „Der Spiegel” o szczepieniach celebrytów w Polsce (fot. PAP/A.Warżawa, zdjęcie ilustracyjne)
Portal z Nepalu i niemiecki tygodnik „Der Spiegel” o szczepieniach celebrytów w Polsce (fot. PAP/A.Warżawa, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

„Zaszczepione gwiazdy – Polska bada incydent” – pisał już w weekend w internetowym wydaniu największy niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Afera związana ze szczepieniami poza kolejnością celebrytów i ludzi mediów w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dotarła już dalego poza Europę. Opisuje ją też między innymi nepalski portal Sansar News, wskazując w nagłówku na rozpoczęte dochodzenie komisji w WUM oraz „społeczne oburzenie zaszczepieniem gwiazd”.

Janda się zaszczepiła, bo ma palmę z Cannes? Wypowiedź Kraśki w TVN hitem w sieci

Ja chcę powiedzieć, żeby jedna rzecz była jasna – z nas wszystkich słuchających pani, to pani ma Złotą Palmę z Cannes, a nikt inny – argumentował...

zobacz więcej

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że stwierdzone tylko w pierwszym dniu kontroli nieprawidłowości są podstawą do nałożenia na Warszawski Uniwersytet Medyczny kary w wysokości co najmniej 250 tys. zł.

„Der Spiegel” o skandalu w Polsce


„Pierwszy miał być personel medyczny, ale kilku celebrytów również dostało swoją szansę w Warszawie” – rozpoczyna artykuł niemiecki „Der Spiegel”. W artykule internetowego wydania tygodnika opisano skandal, w którego centrum jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Gazeta wskazuje na powszechną krytykę, jaką wywołało to zdarzenie i wskazuje, że sprawa ma być wyjaśniona na polecenie ministra zdrowia.

Zobacz także: Jak rektor WUM na baczność celebrytów do szczepienia przyjmował. Ujawniamy zdjęcia Echa afery dotarły już do Azji.

Himalaje absurdu? W Nepalu o celebrytach zamieszanych w aferę


Nepalski portal SansarNews.com opisuje szczegółowo przebieg skandalu w Polsce, pisząc o warszawskim „szpitalu pod ostrzałem”, na którego krytyka spadła za „rozdawanie celebrytom i politykom szczepionek przeciwko COVID-19”.

Punkty szczepień w całym kraju

Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana....

zobacz więcej

W artykule wskazano nazwiska niektórych zaszczepionych celebrytów, m.in. aktorkę Marię Seweryn, piosenkarza Michała Bajora czy wiceprezesa TVN Edwarda Miszczaka. O szczepieniu jego partnerki Anny Cieślak jako pierwszy informował zresztą portal tvp.info.

SansarNews.com przypomina też o szczepieniu byłego premiera, a obecnie europosła KO Leszka Millera, od którego informacji w mediach społecznościowych o zaszczepieniu zaczęła się afera.

Zobacz także: Europoseł KO przyznaje, że nie był jedyny w rodzinie [WIDEO]

– Nie ma usprawiedliwienia dla łamania zasad – cytuje portal premiera Mateusza Morawieckiego i przypomina, że po etapie „zero” w Polsce mają się rozpocząć szczepienia seniorów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej