RAPORT

Wojna na Ukrainie

Janda się zaszczepiła, bo ma palmę z Cannes? Wypowiedź Kraśki w TVN hitem w sieci

Krystyna Janda została zaszczepiona poza kolejnością (fot. PAP/Wojtek Jargiło/TT)
Krystyna Janda została zaszczepiona poza kolejnością (fot. PAP/Wojtek Jargiło/TT)

Ja chcę powiedzieć, żeby jedna rzecz była jasna – z nas wszystkich słuchających pani, to pani ma Złotą Palmę z Cannes, a nikt inny – argumentował dziennikarz TVN Piotr Kraśko w rozmowie z aktorką Krystyną Jandą, która zaszczepiła się przeciw COVID-19 poza kolejnością. Internauci nie zostawili na Kraśce suchej nitki.

KORONAWIRUS – RAPORT

„Dno!”, „Ale wazelinka ze strony Piotrusia” „On jest z tych dziennikarzy, których można sobie kupić w każdym sklepie z dziennikarzami” – to tylko niektóre komentarze internautów.

W rozmowie na antenie TVN Janda przekonywała, że wraz z innymi aktorami nie miała świadomości, że zabierają szczepionkę medykom.

– Ja myślę, że wszystko wynika z jakiegoś bałaganu organizacyjnego, ponieważ najpierw z nami rozmawiano na temat promocji szczepień – mówiła Krystyna Janda w programie „Fakty po faktach”, odnosząc się do kwestii szczepień celebrytów poza kolejnością.

Janda o szczepieniach celebrytów: Podałam prof. Gaciongowi listę kolegów

Podałam profesorowi Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień – powiedziała w poniedziałek Krystyna Janda na antenie...

zobacz więcej

W tej chwili szczepienia przyjmowane są przez osoby z „grupy zero”, czyli m.in. lekarzy.

Jak zaznaczyła, „wielu aktorów seniorów zgodziło się na tę promocję”. – Mieliśmy być szczepieni po medykach, to znaczy powiedziano nam, że prawdopodobnie gdzieś koło połowy lutego będziemy szczepieni – wyjaśniła.

Janda przekonywała, że z aktorami w sprawie szczepień „rozmawiał ktoś z Uniwersytetu”. Zapytana, czy to był rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong, odpowiedziała: „Ja konkretnie podawałam prof. Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień”.

Dziennikarz zapytał, czy profesor „znał listę tych osób, które miały być zaszczepione”. – Tak, to znaczy z mojej fundacji to jest osiem osób, ale wiem, że ta lista jest dłuższa. Te plany były szersze, jeśli chodzi o promocję – wyznała aktorka.

30 grudnia Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) poinformował, że Agencja Rezerw Materiałowych przekazała do jego Centrum Medycznego, które prowadzi akcję szczepień, dodatkową pulę dawek, poza pulą szczepionek przeznaczonych dla etapu zerowego. Zaznaczono, że „zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19”.

Tego samego dnia wpis WUM upubliczniła na swoim Facebooku aktorka Krystyna Janda, informując, że jest zaszczepiona. „Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka” – napisała na Facebooku artystka.

Wśród aktorów, reżyserów i piosenkarzy, którzy potwierdzili fakt zaszczepienia się, obok Krystyny Jandy znaleźli się: Olgierd Łukaszewicz, Radosław Pazura, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna, współzałożyciel TVN Mariusz Walter i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej