RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje twórca zespołu Papa Dance. Miał 66 lat

Zespół Papa Dance (fot. arch.PAP/Teodor Walczak)
Zespół Papa Dance (fot. arch.PAP/Teodor Walczak)

Nie żyje Sławomir Wesołowski – współzałożyciel zespołu Papa Dance, kompozytor oraz realizator nagrań. Muzyk odszedł w Wigilię w wieku 66 lat.

Nie żyje „Krzykacz”, gwiazdor programu „Złomowisko”

W sylwestra, niespodziewanie zmarł Marek „Krzykacz” Pawłowski, znany z telewizyjnego programu „Złomowisko PL” – poinformowali twórcy programu i...

zobacz więcej

Sławomir Wesołowski w 1984 roku założył zespół Papa Dance wraz z Mariuszem Zabrodzkim. Razem komponowali utwory, dobierali skład i tworzyli image grupy, obaj byli także zaangażowani w wykreowanie postaci Franka Kimono.

W 1990 roku Wesołowski wyjechał wraz z Papa Dance do USA i Kanady. Tam grupa koncertowała w klubach polonijnych. Po rozpadzie zespołu Wesołowski pozostał na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Wrócił do kraju na początku XXI wieku. Wesołowski był również realizatorem nagrań i producentem muzycznym współpracującym m.in. z zespołami Lady Pank i Republika, a także z Anną Jantar, Krystyną Prońko czy Andrzejem Zauchą.

Pogrzeb artysty odbędzie się 5 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Michałowicach. Sławomir Wesołowski spocznie na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej