RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Jak rektor WUM na baczność celebrytów do szczepienia przyjmował. Ujawniamy zdjęcia

Ujawnione zdjęcie z rektorem WUM (fot. portal tvp info)
Ujawnione zdjęcie z rektorem WUM (fot. portal tvp info)

– Warszawski Uniwersytet Medyczny nie prowadzi akcji szczepień. To, że się zaszczepili wiedziałem jak wszyscy – zapewniał jeszcze kilka dni temu rektor WUM, prof. Zbigniew Gaciong. Dopiero dzisiaj w piśmie do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego Gaciong potwierdził, że „wśród oczekujących rozpoznał tylko kilka znanych postaci ze świata kultury”. Osoba związana z WUM, która pragnie zachować anonimowość przekazała dziennikarzom portalu tvp.info zdjęcia na których widać jak rektor osobiście, na baczność wita jednego z aktorów, który przyszedł na szczepienie.

Celebryci z kolegami z TVN naruszyli prawa obywatelskie? Bodnar i jego zastępczyni o szczepieniach

Lista nazwisk znanych osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 poza kolejnością, wydłuża się. Portal tvp.info zapytał RPO Adama Bodnara...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

 Osoba związana z WUM, która pragnie zachować anonimowość przekazała dziennikarzom portalu tvp.info zdjęcia, na których widać jak rektor osobiście, na baczność, wita jednego z aktorów, który przyszedł na szczepienie. Jak twierdzi nasze źródło, chodzi o Wiktora Zborowskiego.


– Wpadłem jak śliwka w g… i czuję się z tym bardzo źle – przyznał artysta w rozmowie z wp.pl. – Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (...) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował – stwierdził Zborowski, proszony o komentarz przez reporterów Polsatu, który na swojej stronie również publikuje zdjęcie z witającym aktora rektorem WUM, prof. Zbigniewem Gaciongiem.

W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski odnosząc się do afery wokół szczepień celebrytów w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zapowiedział skontrolowanie placówki przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Jednocześnie poinformował o tym, że – w związku z „informacjami dot. możliwej obecności rektora przy szczepieniach – poprosił o ustosunkowanie się pisemnie do tej informacji” przez prof. Zbigniewa Gacionga.

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Niedzielski przekazał, że otrzymał odpowiedź od rektora WUM.

„Ze względu na znaczenie Narodowego Programu Szczepień wielokrotnie wizytowałem Centrum Dydaktyczne, w którym odbywały się szczepienia, zarówno 30, jak i 31 grudnia 2020 r. Potwierdzam, że wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury” – napisał prof. Gaciong.

Od kilku dni media donoszą o kolejnych celebrytach i aktorach, którzy poza wyznaczoną kolejnością skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVIF-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chodzi o 18 osób.

Do tej pory wiadomo, że szczepionkę mieli przyjąć: Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Magda Umer, Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka Anna Cieślak, Michał Bajor oraz założyciel stacji TVN Mariusz Walter, Radosław Pazura, Olgierd Łukaszewicz, prezes sieci kawiarni i jego syn.
Zdjęcie otrzymaliśmy od osoby związanej z WUM (fot. portal tvp info)
Zdjęcie otrzymaliśmy od osoby związanej z WUM (fot. portal tvp info)

Według naszego źródła rektor WUM wita aktora Wiktora Zborowskiego (fot. portal tvp info)
Według naszego źródła rektor WUM wita aktora Wiktora Zborowskiego (fot. portal tvp info)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej