RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koronawirus. Oto lista celebrytów po szczepionce na COVID-19

Koronawirus w Polsce. Celebryci i biznesmeni zaszczepieni (fot. arch.PAP/J.Bednarczyk)
Koronawirus w Polsce. Celebryci i biznesmeni zaszczepieni (fot. arch.PAP/J.Bednarczyk)

Szczepionkę przeciw COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym miało przyjąć poza kolejnością 18 celebrytów, w tym przedstawicieli kultury i sztuki. Z tej listy poznaliśmy już 15 nazwisk. Pierwszą dawkę mieli otrzymać m.in. aktorzy Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Radosław Pazura oraz związani ze stacją TVN Mariusz Walter, Edward Miszczak i jego partnerka Anna Cieślak.

Karczewski: W sprawie szczepionek opozycja krytykuje UE

– Izrael, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Kanada już teraz szczepią masowo, bo kupili szczepionki wcześniej – mówi w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Pojawienie się szczepionki przeciw COVID-19 wywołało poruszenie. Polacy mają nadzieję, że dzięki przyjętym dawkom w końcu uda się pokonać epidemię koronawirusa.

W ostatnich dniach internet obiegła informacja, że mimo kolejności wyznaczonej przez rząd, wielu celebrytów zostało już zaszczepionych.

Warszawski Uniwersytet Medyczny przyznał, że chociaż etap zerowy szczepień obejmuje personel medyczny, to z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek zaszczepił – oprócz m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupy 150 osób, obejmującej rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM  – 18 znanych osób, w tym przedstawicieli kultury i sztuki.

Zobacz także -> Szczepionka na COVID. Celebryci dostaną drugą dawkę?

Potężna wpadka Platformy. Sprawa szczepionek ich pogrążyła

„Elity” związane z opozycją, kojarzone z KOD-em i anty-PiS-em wkurzyły Polaków jak nigdy wcześniej. Komentarze w sieci są dla celebrytów miażdżące,...

zobacz więcej

Do przyjęcia szczepionki na COVID-19 przyznało się zaledwie kilka osób. Nazwiska pozostałych ujawniły media. W sumie miało by to być 15 osób:

1. Krystyna Janda
2. Krzyszof Materna
3. Andrzej Seweryn
4. Maria Seweryn
5. Magda Umer
6. Wiktor Zborowski
7. Michał Bajor
8. Prezes sieci kawiarni
9. Syn prezesa sieci kawiarni
10. Leszek Miller
11. Edward Miszczak
12. Anna Cieślak
13. Mariusz Walter
14. Radosław Pazura
15. Olgierd Łukaszewicz

Oznacza to, że wciąż nie znamy co najmniej 3 nazwisk osób, które przyjęły szczepionkę na koronawirusa poza kolejnością.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: nowe przypadki zakażeń i ofiary COVID-19

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek w raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4432 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych...

zobacz więcej

Co ciekawe, wśród zaszczepionych jest aż kilka osób związanych ze stacją TVN: założyciel TVN Mariusz Walter, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka Anna Cieślak. Z kolei rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong jest wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN.

Zobacz także ->  Mariusz Walter zaszczepiony? Jest komentarz

COVID-19. Rektor WUM wiedział o szczepieniach?


O aferze ws. szczepionek poinformowali administratorzy akademickiego profilu „ZUM na WUM”, który na Facebooku prowadzą studenci uczelni. To oni jako pierwsi napisali publicznie o nieprawidłowościach i szczepieniu celebrytów poza kolejką. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że otrzymał od rektora WUM odpowiedź na jedno z pytań.

Tajne nazwiska ambasadorów akcji szczepień w WUM. Rektor: Są objęte ochroną danych osobowych

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień znanych osób na COVID-19. – Myślę, że jest to objęte ochroną danych osobowych, takimi informacjami ja nie...

zobacz więcej

– Profesor Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, bardzo szybko odpowiedział na moje pismo. W tym piśmie jest pośrednie potwierdzenie, że był tam, gdzie były wykonywane szczepienia – powiedział szef resortu zdrowia. Co ciekawe, wcześniej Gaciąg miał sugerować, że nie wiedział o szczepieniach celebrytów.

Zobacz także -> Koronawirus. Radosław Pazura zaszczepiony na COVID-19

Celebryci zaszczepieni. Poznamy pełną listę?


Media domagały się, aby rektor WUM podał do publicznej wiadomości pełną listę 18 zaszczepionych celebrytów. Rektor twierdził bowiem, że artyści otrzymywali dawki na COVID-19, by promować akcję szczepień. W sprawie upublicznienia nazwisk zasłaniał się jednak przepisami.

Myślę, że jest to objęte ochroną danych osobowych, takimi informacjami ja nie dysponuję – mówił prof. Gaciong.

Zobacz także -> Szczepionki. Lekarka z WUM oskarża

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej