RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mariusz Walter zaszczepiony? „Nie czuję się winnym”

Szczepionka na COVID. Mariusz Walter komentuje (fot. Adam Jagielak/Getty Images Poland/Getty Images)
Szczepionka na COVID. Mariusz Walter komentuje (fot. Adam Jagielak/Getty Images Poland/Getty Images)

Media obiegła informacja, że wśród celebrytów zaszczepionych poza kolejnością jest następna osoba związana z TVN – założyciel stacji Mariusz Walter. Dziennikarze zadzwonili do niego, by zapytać, czy jest to prawda. – Dzwoni pan akurat w dniu mojego 84. roku – odpowiedział obchodzący w poniedziałek urodziny milioner.

Nieoficjalnie: Partnerka dyrektora TVN zaszczepiona przeciw COVID-19 poza kolejnością

Aktorka Anna Cieślak, prywatnie partnerka dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka, to kolejna znana osoba, która przyjęła poza kolejnością...

zobacz więcej

Mariusz Walter, założyciel TVN, jest wśród osób zaszczepionych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – poinformował w poniedziałek portal wpolityce.pl. Już wcześniej media podawały, że poza kolejnością zaszczepił się też dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka.

Serwis wirtualnemedia.pl zadzwonił więc do Mariusza Waltera by zapytać, czy faktycznie przyjął szczepionkę na COVID-19 poza wyznaczoną przez rząd kolejnością.

Zobacz także ->  Internauci bezlitośni dla Ochojskiej

Nie dementuję, nie potwierdzam. Nie czuję się na tyle winnym, żebym rozważał, jak się powinienem zachować - powiedział portalowi Mariusz Walter.

– Dzwoni pan akurat w dniu mojego 84. roku (Walter urodził się 4 stycznia 1937 roku - przyp. red.) – odpowiedział rozmówca dziennikarza. Jak dodał, „zaręcza”, że jest „w na tyle trudniej sytuacji”, że nie musi niczego wyjaśniać.

Karczewski: W sprawie szczepionek opozycja krytykuje UE

– Izrael, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Kanada już teraz szczepią masowo, bo kupili szczepionki wcześniej – mówi w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Przypomnijmy, że Mariusz Walter od 1967 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Do komunistycznego ugrupowania należał aż do 1983 roku. W tym czasie pracował m.in. w Telewizji Polskiej.

W lutym 1983 Jerzy Urban zaproponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego. Jak donosił IPN, do takiego zespołu miał rekomendować właśnie m.in. Mariusza Waltera. W swoim liście do Kiszczaka miał określić Waltera jako „najzdolniejszego redaktora telewizyjnego w Polsce, organizatora i koncepcjonistę”, „członka PZPR”, ale „raczej profesjonalistę niż polityka”. Koncepcja utworzenia zespołu została ostatecznie odrzucona przez MSW.

Zobacz także -> Celebryci dostaną drugą dawkę? Szef komisji zdrowia komentuje

Od pierwszej połowy lat 80. Mariusz Walter był związany z holdingiem ITI, który założył wspólnie z Janem Wejchertem, zmarłym w 2009 roku. Z racji posiadanych udziałów przez wiele lat był klasyfikowany w rankingu najbogatszych Polaków. W latach 2007-2008 jego majątek szacowano na 1,2 mld zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej