RAPORT

Pogarda

Internauci bezlitośni dla Ochojskiej. Duża wpadka ws. szczepień

Szczepionka na koronawirusa. Przypomniano wpis Janiny Ochojskiej (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Szczepionka na koronawirusa. Przypomniano wpis Janiny Ochojskiej (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Szczepionki na COVID-19 poza kolejnością mieli już przyjąć m.in. założyciel TVN, dyrektor programowy TVN i jego partnerka. Z kolei rektor WUM jest wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN. Internauci przypomnieli więc wpis Janiny Ochojskiej z grudnia. Europosłanka Koalicji Obywatelskiej twierdziła wtedy, że temat szczepionek jest zbyt poważny dla rządu, więc powinny się tym zająć TVN i „Gazeta Wyborcza”.

Założyciel TVN Mariusz Walter zaszczepiony na koronawirusa poza kolejnością

Mariusz Walter, założyciel TVN, jest wśród osób zaszczepionych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – poinformował portal wpolityce.pl. Już...

zobacz więcej

21 grudnia europosłanka startująca do PE z poparciem Platformy Obywatelskiej oceniła, że dostarczenie szczepionek do Polski powinno się powierzyć niezależnym instytucjom i niezależnym mediom, takim jak „Gazeta Wyborcza” i stacja TVN.

„Rządowi, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Michałowi Dworczykowi nie wierzę ani trochę” –  podkreślała Janina Ochojska.

KORONAWIRUS – RAPORT

„Pani Ochojska dzisiaj triumfuje” – komentują teraz internauci. „Podobno Pan Bóg jak chce pokarać złych ludzi, to spełnia ich marzenia” – żartują i piszą: „A może miała sen?”. Jeden z użytkowników sieci zasugerował nawet: „Ochojska chyba ich sypnęła te parę tygodni temu”.

Celebryci dostaną drugą dawkę? Szef komisji zdrowia komentuje

Polacy są oburzeni faktem, że dzięki znajomościom niektórzy celebryci zaszczepili się na COVID-19 poza ustaloną kolejnością. Część internautów...

zobacz więcej

Teraz media w Polsce żyją bowiem aferą wokół szczepionek. Co więcej okazuje się, że wbrew zaleceniom rządu i poza kolejnością zaszczepiło się wiele osób związanych ze stacją TVN.

 Sam rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie doszło do nieprawidłowości, jest wiceprzewodniczącym Rady Fundacji TVN.

Najnowsze doniesienia portalu wpolityce.pl wskazują, że wśród zaszczepionych jest także Mariusz Walter, założyciel TVN.

Zobacz także -> Potężna wpadka Platformy. Sprawa szczepionek ich pogrążyła

Już wcześniej media podawały, że poza kolejnością zaszczepił się też dyrektor programowy TVN  Edward Miszczak. Według nieoficjalnych informacji TVP Info nawet partnerka Miszczaka aktorka  Anna Cieślak skorzystała ze szczepienia, które przeznaczone jest w pierwszym rzucie dla medyków walczących z pandemią koronawirusa.

To nie spodobało się internautom. Wpis Janiny Ochojskiej przypominają również jej polityczni oponenci, w tym europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Od kilku dni media donoszą o kolejnych celebrytach i aktorach, którzy poza wyznaczoną kolejnością skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chodzi o 18 osób.

Do tej pory wiadomo, że szczepionkę mieli przyjąć m.in. Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Magda Umer i reżyser Krzysztof Materna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej