RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Toruń i okolice już nie do poznania. Nadciąga zima [GALERIA]

Na ulicach znajduje się spora warstwa białego puchu (fot. Twoje Info)
Na ulicach znajduje się spora warstwa białego puchu (fot. Twoje Info)

W Toruniu i okolicach dała o sobie znać zima. Na ulicach leży spora warstwa śniegu, który spadł ostatniej nocy. Informacje o opadach oraz zdjęcia przekazał nam czytelnik na platformę Twoje Info. Zachęcamy do dzielenia się podobnymi zdjęciami i przesyłania ich na adres twoje@tvp.info lub na stronę Twoje Info na Facebooku. IMGW ostrzega, że od czwartku zacznie robić się coraz chłodniej.

Zima we wsi Michale. Ostatniej nocy napadało sporo śniegu [GALERIA]

We wsi Michale w woj. kujawsko-pomorskim ostatniej nocy napadało sporo śniegu. Pani Barbara przysłała nam zdjęcia na platformę Twoje Info. U was...

zobacz więcej

Jak informuje IMGW, poniedziałek rozpoczął się w zimowej scenerii na zachodzie i północy kraju. Wszystko przez nocne opady śniegu. Jak przewidują synoptycy, do końca dnia nadal będzie tam padał , natomiast na pozostałym obszarze kraju spadnie głównie deszcz i deszcz ze śniegiem.

Temperatura wynosi od 0°C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 6°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem dość silny i porywisty.Pogoda na pozostałe dni


We wtorek na zachodzie i Pomorzu opady deszczu poprzedzać będzie śnieg i deszcz ze śniegiem. W górach i na Podhalu przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C na krańcach południowych do 5°C na południowym wschodzie.

Z kolei w środę na południu i we wschodniej połowie kraju występować będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a okresami również samego śniegu. Termometry w dzień maksymalnie pokażą od 1°C w centrum i na północnym wschodzie do 4°C na południowym zachodzie. Na Podhalu przez cały dzień utrzymywać się będzie lekki mróz.

Od czwartku, w Polsce zacznie robić się coraz chłodniej, a przez to bardziej zimowo. Wciąż będzie pochmurno, a we wschodniej połowie kraju padać będzie deszcz ze śniegiem i śnieg. W piątek, we wschodniej części kraju padać będzie już głównie sam śnieg, a temperatura maksymalna wynosić będzie od -2°C na południu do 2°C nad morzem, jedynie w obszarach podgórskich będzie chłodniej, od -5°C do -2°C.

źródło:
Zobacz więcej