RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podano tytuł serialu najczęściej kradzionego przez piratów w 2020 roku

Pokonał w tej niechlubnej konkurencji „Grę o tron” (fot.  AaronP/Bauer-Griffin/GC Images)
Pokonał w tej niechlubnej konkurencji „Grę o tron” (fot. AaronP/Bauer-Griffin/GC Images)

Z jednej strony miano najchętniej ściąganego serialu w historii może cieszyć twórców „The Mandalorian”, ale z drugiej jest realnym wyznacznikiem tego, ile stracili poprzez niedostępność platformy streamingowej Disney+ na całym świecie. Właśnie ogłoszono, że drugi sezon serialu „The Mandalorian” cieszył się największą popularnością użytkowników nielegalnych serwisów torrentowych.

Nie tylko w Polsce nie ma świąt bez „Kevina”. Film oglądają też Czesi czy Hiszpanie

Rodzinne oglądanie „Kevina samego w domu” w czasie świąt Bożego Narodzenia powoli staje się w Polsce tradycją. Okazuje się jednak, że świąt bez...

zobacz więcej

Była ona tak duża, że serial umiejscowiony w uniwersum „Gwiezdnych wojen” pokonał w tej niechlubnej konkurencji „Grę o tron”. 

Informację na temat tego specyficznego sukcesu serialu „The Mandalorian” podał portal „TorrentFreak”, bazując na danych dotyczących ściągnięć poszczególnych odcinków za pośrednictwem jednego z programów. Miejsce na liście najczęściej pobieranych seriali 2020 roku oparto na analizie danych dostępnych z publicznych trackerów. Nieznana jest całkowita liczba ściągnięć serialu, a jej pełne oszacowanie jest niemożliwe z uwagi na liczbę miejsc, z których nielegalnie można pobrać piracki materiał.

Wcześniejszym liderem listy był finałowy, ósmy sezon serialu HBO „Gra o tron”, który w ubiegłorocznym zestawieniu nie miał sobie równych. Znalazł się w nim również pierwszy sezon serialu „The Mandalorian”, jednak zajął dopiero trzecie miejsce.

„Boże Ciało” nominowane do Lux Audience Award

Film „Boże Ciało” otrzymał nominację do Lux Audience Award. O nagrodę dzieło Jana Komasy będzie rywalizować z rumuńskim „Kolektywem” Alexandra...

zobacz więcej

Drugie miejsce na liście najczęściej pobieranych seriali w 2020 roku na świecie zajął drugi sezon serialu Amazon Prime „The Boys”, a na trzeciej pozycji ulokował się trzeci sezon serialu „Westworld” HBO. Kolejne miejsca zajęły następujące seriale: „Wikingowie”, „Star Trek: Picard”, „Rick i Morty”, „The Walking Dead”, „Outsider”, „Arrow” oraz „Flash”.

Finałowy odcinek drugiego sezonu serialu „The Mandalorian” wyemitowany został na platformie Disney+ 18 grudnia ubiegłego roku. Niemal od razu uznany został za jeden z najlepszych serialowych odcinków roku. Była to zasługa niespodziewanego pojawienia się legendarnej postaci Luke'a Skywalkera, który w postaci cyfrowej dołączył do obsady serialu.

Wciąż nieznana jest dokładna data pojawienia się serwisu streamingowego Disney+ w Polsce. Według wcześniejszych informacji ma to mieć miejsce w 2021 roku.

źródło:

Zobacz więcej