RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rektor WUM „był tam, gdzie wykonywano szczepienia”. Minister zdrowia ujawnia

W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski skierował do rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pismo. Szef resortu zdrowia w poniedziałek na konferencji prasowej poinformował, że w odpowiedzi znalazło się „pośrednie potwierdzenie, że (rektor) był tam, gdzie wykonywano szczepienia” celebrytów. Opublikował też oryginał pisma od prof. Zbigniewa Gacionga, by „każdy mógł samemu wyciągnąć wnioski”.

RAPORT: Równi i równiejsi? „Elity” zaszczepione przed medykami

W niedzielę minister Niedzielski odnosząc się do afery wokół szczepień celebrytów w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zapowiedział skontrolowanie placówki przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednocześnie poinformował o tym, że – w związku z „informacjami dot. możliwej obecności rektora przy szczepieniach – poprosił o ustosunkowanie się pisemnie do tej informacji” przez prof. Zbigniewa Gacionga.

Zobacz także: Rektorem WUM członek władz fundacji TVN

Takie informacje podawał m.in. profil „ZUM na WUM”, który na Facebooku prowadzą studenci uczelni.

Skandal wokół szczepień „elit”


To oni jako pierwsi informowali o nieprawidłowościach i szczepieniu celebrytów poza kolejką.

Celebryci dostaną drugą dawkę? Szef komisji zdrowia komentuje

Polacy są oburzeni faktem, że dzięki znajomościom niektórzy celebryci zaszczepili się na COVID-19 poza ustaloną kolejnością. Część internautów...

zobacz więcej

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał, że otrzymał odpowiedź od rektora WUM.

– Profesor Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, bardzo szybko odpowiedział na moje pismo. W tym piśmie jest pośrednie potwierdzenie, że był tam, gdzie były wykonywane szczepienia – powiedział szef resortu zdrowia.

Niedzielski opublikował pismo od rektora WUM


Chwilę później na Twitterze opublikował pismo.

„Ze względu na znaczenie Narodowego Programu Szczepień wielokrotnie wizytywałem Centrum Dydaktyczne, w którym odbywały się szczepienia, zarówno 30, jak i 31 grudnia 2020 r. Potwierdzam, że wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury” – napisał prof. Gaciong.

Lista zaszczepionych poza kolejką coraz dłuższa


O zaszczepieniu informował w ostatnich dniach m.in. były premier, a obecnie europoseł KO Leszek Miller. Zaszczepieni zostali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn i Wiktor Zborowski, satyryk Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz aktor i piosenkarz Michał Bajor. Pełna lista zaszczepionych ludzi ze świata kultury i polityki nie została upubliczniona.

We wtorek portal wPolityce.pl poinformował, że wśród zaszczepionych jest także założyciel TVN Mariusz Walter. Ten z kolei w rozmowie z Wirtualnymi Mediami komentując te doniesienia powiedział, że „nie dementuje, nie potwierdza”.

źródło:
Zobacz więcej