RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lekarka z WUM oskarża: Zabraliście szczepionkę dla mnie. Nie zapomnę tego

Kto jeszcze skorzystał na szczepieniach na WUM? (fot. Joe Raedle/Getty Images)
Kto jeszcze skorzystał na szczepieniach na WUM? (fot. Joe Raedle/Getty Images)

Zabraliście dla mnie szczepionkę. I tego wam nie zapomnę – czytamy we wpisie psychiatry z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarka komentuje aferę związaną ze szczepieniem celebrytów poza kolejnością.

Założyciel TVN Mariusz Walter zaszczepiony na koronawirusa poza kolejnością

Mariusz Walter, założyciel TVN, jest wśród osób zaszczepionych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – poinformował portal wpolityce.pl. Już...

zobacz więcej

Od kilku dni media donoszą o kolejnych celebrytach i aktorach, którzy poza wyznaczoną kolejnością skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Chodzi o 18 osób.

Do tej pory wiadomo, że szczepionkę mieli przyjąć: Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Magda Umer, reżyser Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i jego partnerka Anna Cieślak, Michał Bajor oraz Mariusz Walter.

W związku z tą sprawą w poniedziałek ma się rozpocząć szczegółowa kontrola NFZ w jednostkach związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Szczepienia celebrytów poza kolejnością skomentowała Maja Herman, psychiatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarka we wpisie na Facebooku krytykuje uczelnię i pisze, że do tej pory nie otrzymała szczepionki. „Za ten wpis pewnie mnie zwolnią...” – napisała.

Celebryci dostaną drugą dawkę? Szef komisji zdrowia komentuje

Polacy są oburzeni faktem, że dzięki znajomościom niektórzy celebryci zaszczepili się na COVID-19 poza ustaloną kolejnością. Część internautów...

zobacz więcej

„No więc idźmy do słynnej afery szczepionkowej na WUM. Jak mnie wkurza ta tektura, która się zadziała. To ratowanie, ta akcja promocyjna szczepień. I zaznaczam to moja opinia, nie kliniki w której pracuję” – czytamy.

Dalej dodaje, że „dziękuje osobom za to odpowiedzialnym, że pozwoliły znowu poczuć się jak nikt”. Lekarka pisze, że dopisała się do listy szczepień na WUM, chociaż pracuje jeszcze w innym miejscu. Sądziła, że szybko zostanie zaszczepiona. „I przysłowiowe gó***. Nikt nie zadzwonił, nikt nie zapytał” – twierdzi.

„I teraz jeśli chcemy mieć akcję promocyjną, wykorzystajcie medycznych influencerów, którzy mają zasięgi, są medykami i zrobią nam dobrze. A jeśli jesteście małe wstręciuchy i chcecie sobie +100 do celebryctwa dodać, to się pomyliliście. Znam świat celebrytów bardzo dobrze. Ich życie gna milion razy szybciej niż nasze i do tego na innej orbicie. Większość z nich uważa, że im się należy wszystko, wdzięczności nie będzie ” – dodaje.

Na koniec zaznacza: „zabraliście dla mnie szczepionkę i tego wam nie zapomnę”.

źródło:
Zobacz więcej