RAPORT

Pogarda

Sondaż: na co najbardziej czekają Polacy w nowym roku

Badanie zostało wykonane w dniach 21-22 grudnia 2020 r (fot. Shutterstock/Sam Wordley)
Badanie zostało wykonane w dniach 21-22 grudnia 2020 r (fot. Shutterstock/Sam Wordley)

Najnowsze

Popularne

Powrót dzieci do szkół, poprawa sytuacji w ochronie zdrowia i zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 – takich zmian Polacy oczekują w 2021 r. – wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Czy Polacy chcą się szczepić na koronawirusa? Najnowszy sondaż

41 proc. badanych deklaruje chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19; to wzrost o 8 pkt proc. od poprzedniego badania. O 5 pkt proc. spadł odsetek...

zobacz więcej

Według sondażu 43,8 proc. badanych w nowym roku oczekuje powrotu dzieci do szkół. 42,4 proc. respondentów wskazało na  polepszenie sytuacji w ochronie zdrowia, a 37,9 proc. – na zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii Covid-19.

W podziale na elektoraty ponownego uruchomienia szkół najbardziej oczekują wyborcy PiS, KO i PSL. Wyborcy Lewicy w największym stopniu oczekują naprawy ochrony zdrowia, a zwolennicy Konfederacji – zniesienia obostrzeń epidemicznych.

Polacy czekają na szczepienia


32,9 proc. respondentów czeka na powrót wzrostu gospodarczego, 20,4 proc. na wprowadzenie szczepień na COVID-19, a 19,3 proc. na zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Zmniejszenia bezrobocia wyczekuje 17,1 proc. badanych, a obniżenia podatków – 16,5 proc.

Ranking zamykają  napływ nowych środków unijnych , których oczekuje 9,1 proc. respondentów, oraz zmiany na rynku mediów, które wskazało 5,1 proc. badanych. Badanie zostało wykonane w dniach 21-22 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej