RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dworczyk: Wśród osób biorących udział w kampanii #SzczepimySię nie ma Jandy i Miszczaka

Michał Dworczyk o ambasadorach akcji szczepień (fot. PAP/Maciej Kulczyński; Leszek Szymański Łukasz Gągulski)
Michał Dworczyk o ambasadorach akcji szczepień (fot. PAP/Maciej Kulczyński; Leszek Szymański Łukasz Gągulski)

Wśród osób biorących udział w kampanii #SzczepimySię nie ma Krystyny Jandy czy Edwarda Miszczaka, są za to Stanisław i Mateusz Banasiuk czy Cezary Pazura, którzy czekają na swoją kolej. Żadna osoba zaangażowana do kampanii nie została zaszczepiona – podkreślił w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.

Szczepienia celebrytów. Cezary Pazura zabrał głos w sprawie

Cezary Pazura nie został jeszcze zaszczepiony przeciwko COVID-19 i nie znajduje się na liście WUM. Zrobi to wtedy, kiedy przyjdzie jego kolej –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Komentarze na temat szczepień osób, które nie są pracownikami ochrony zdrowia, wywołała m.in. informacja o zaszczepieniu się europosła SLD Leszka Millera. O zaszczepieniu przeciw COVID-19 poinformowała też aktorka Krystyna Janda. Oprócz nich szczepionkę przyjęli m.in. aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria, Michał Bajor.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk odniósł się do tego, kto uczestniczy w kampanii #SzczepimySię.

„Wśród osób biorących udział w kampanii #SzczepimySię nie ma Krystyny Jandy czy Edwarda Miszczaka. Są za to Stanisław i Mateusz Banasiuk czy Cezary Pazura, którzy czekają na swoją kolej. Żadna osoba zaangażowana do kampanii nie została zaszczepiona” – podkreślił Dworczyk we wpisie na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP w sobotę ocenił, że „informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością to prawdziwy skandal”.

– Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym – powiedział premier.

źródło:

Zobacz więcej