RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia celebrytów. Cezary Pazura zabrał głos w sprawie

Cezary Pazura (fot. Forum/Krzysztof Kuczyk; instagram)
Cezary Pazura (fot. Forum/Krzysztof Kuczyk; instagram)

Cezary Pazura nie został jeszcze zaszczepiony przeciwko COVID-19 i nie znajduje się na liście WUM. Zrobi to wtedy, kiedy przyjdzie jego kolej – poinformowała w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych agentka aktora, a prywatnie jego małżonka, Edyta Pazura. Dodała, że dziś jest niedziela i zaapelowała do dziennikarzy, aby już do niej nie dzwonili w tej sprawie. Jej oświadczenie znalazło się również w relacji Cezarego Pazury na Instagramie.

Ujawniono maila od fundacji Jandy ws. szczepień. Nie ma słowa o akcji promocyjnej

Tygodnik „Wprost” dotarł do treści maila, którego dyrektor Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wysłała do znanych osób, informując o...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Przypomnijmy, że Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. Aktor informował o swoim udziale w kampanii na Instagramie. „Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię” – przekazał.

Radiowa kampania na rzecz szczepień już ruszyła. Pazura w krótkich spotach promuje rzetelne informacje na temat szczepionek przeciwko COVID-19.

– Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne – możemy usłyszeć w spocie. – Przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych – przekonuje Pazura.

W kolejnym nagraniu aktor informuje, że szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania. W przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań. Aktor podkreśla też, że informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 należy szukać w wiarygodnych źródłach.

Kampania informacyjna


Kampanii towarzyszą działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych.

Znany aktor został ambasadorem kampanii #SzczepimySię

Aktor Cezary Pazura został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. Na początku stycznia, w spotach radiowych Pazura będzie zachęcał Polaków do...

zobacz więcej

Dołączyli do niej polscy sportowcy. Dla obywateli przeznaczona jest bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Szczepienia znanych osób


Obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością. Oprócz nich szczepionkę przyjęli m.in. aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria, Michał Bajor.

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM.

Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać tzw. ambasadorami powszechnej akcji szczepień
. Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

źródło:
Zobacz więcej