RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gangsta rap. Artysta aresztowany za posiadanie broni i narkotyków

Lil Tjay ma już postawione zarzuty (fot. YT/Lil Tjay)
Lil Tjay ma już postawione zarzuty (fot. YT/Lil Tjay)

Amerykański raper Lil Tjay trafił do aresztu po tym jak jego terenowy Cadillac Escalade został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze znaleźli w pojeździe kilka sztuk broni oraz marihuanę.

Raper walczy o Biały Dom. Wiemy, ile dostał głosów. Po odjęciu jego własnego

Mimo starań i obietnic, kontrowersyjny raper Kanye West nie zostanie – przynajmniej na razie – prezydentem USA. Przepadł w głosowaniu. Mąż Kim...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę na nowojorskim Brooklynie. 19-letni Tione Merritt, posługujący się pseudonimem artystycznym Lil Tjay został zatrzymany do kontroli po tym jak jadący niedaleko policjanci odnotowali, że zmieniając pas nie użył kierunkowskazu.

Wewnątrz czarnego luksusowego SUV-a mundurowi znaleźli cztery naładowego pistolety marek Ruger, Taurus, Sig Sauer oraz Smith&Wesson. Broń była ukryta pod trzecim rzędem siedzeń. Śledczy ustalili, że Smith&Wesson został wcześniej skradziony z Departamentu Policji w Columbii w stanie Południowa Karolina.

Za fotelem auta policjanci znaleźli również plecak wypełniony marihuaną.

Lil Tjay ma postawione zarzuty posiadania broni, narkotyków oraz kradzionej rzeczy. Zarzuty usłyszeli również jego kompani – Khaufrah Brown, Antoine Boyd, Yamrick Parker oraz Tanej Davis.Portal plotkarki TMZ.com podał, że kilka dni przed aresztowaniem policja interweniowała na planie kręconego w dzielnicy Queens teledysku Lil Tjaya. Jego prawnik Dawn Florio twierdzi, że środowe aresztowanie jego klienta jest kontynuacją nielegalnego przeszukania, do którego doszło wcześniej w Queens.

Raper Lil Tjay wydał debiutancki album dla wytwórni Columbia Records „True 2 Myself”, który doszedł do piątego miejsca na liście US Billboard 200.

źródło:
Zobacz więcej