RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jaśkowiak na przełamanie afery. Opublikował zdjęcie z Jandą, pochwalił elity

Pierwszeństwo szczepień dla wybranych? (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images, arch.PAP/W. Olkuśnik)
Pierwszeństwo szczepień dla wybranych? (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images, arch.PAP/W. Olkuśnik)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z PO zabrał głos ws. szczepień znanych osób, które przyjęły zastrzyk przeciw COVID-19 poza kolejnością. „A może warto o nich zadbać bardziej konkretnie, póki żyją?” – pyta polityk argumentując, że „naród powinien dbać o swoje elity”.

Potężna wpadka Platformy. Sprawa szczepionek ich pogrążyła

„Elity” związane z opozycją, kojarzone z KOD-em i anty-PiS-em wkurzyły Polaków jak nigdy wcześniej. Komentarze w sieci są dla celebrytów miażdżące,...

zobacz więcej

Równi i równiejsi? „Elity” zaszczepione przed medykami

Nie milkną echa wokół afery wokół Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i celebrytów zaszczepionych przed medykami. Chodzi m.in. o Krystynę Jandę, Wiktora Zborowskiego, Andrzeja Seweryna, Magdę Umer, Krzysztofa Maternę, europosła KO Leszka Millera czy wiceprezesa TVN Edwarda Miszczaka.

Zamiast orderów – szczepionkę? Propozycja Jaśkowiaka


„Uważam, że artyści są naszym dobrem narodowym” – skomentował sprawę w mediach społecznościowych prezydent Poznania proponując, by „bardziej konkretnie” zadbać o artystów, zamiast tylko wręczać im ordery i robić sobie z nimi zdjęcia.

Zobacz także: „Skłamałam odruchowo i ze strachu”. Nocne tłumaczenia Marii Seweryn [WIDEO] Jaśkowiak deklaruje, że gdyby to od niego zależało, „w pierwszej kolejności zaszczepiłby honorowych obywateli Poznania”: Agnieszkę Duczmal czy Andrzeja Wituskiego.

„Elity” najważniejsze


„Naród powinien dbać o swoje elity. W Polsce, gdzie władza, mentalnie tkwiąca w socjalizmie, systemowo je niszczy, wciąż mamy z tym problem” – stwierdził polityk. Do wpisu dołączył wspólne zdjęcie z aktorką Krystyną Jandą, która – jak wynika z wyznań artystów – koordynowała rzekomą „akcję promocyjną”, dzwoniąc i proponując zaszczepienia poza kolejką.


Zobacz także: „Medycy od marca nie widzieli rodzin”. Śpiewak o „wierutnych kłamstwach” celebrytów

źródło:
Zobacz więcej