RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strażacy i ratownicy GOPR pospieszyli na pomoc uwięzionemu na wyspie psu

Niecodzienna akcja ratownicza w Piwnicznej-Zdroju (fot. FB/OSP Piwniczna-Zdrój)
Niecodzienna akcja ratownicza w Piwnicznej-Zdroju (fot. FB/OSP Piwniczna-Zdrój)

Niecodzienna akcja ratownicza w Piwnicznej-Zdroju (woj. małopolskim). Strażacy przybyli na pomoc psu uwięzionemu na żwirowej wysepce pośrodku Popradu – informuje „Gazeta Krakowska”. Rwący nurt rzeki utrudniał działanie i strażacy poprosili o wsparcie ratowników GOPR. Ostatecznie zwierzę udało się uratować.

Kot utknął na wysokim drzewie. Akcja ratunkowa trwała dwa dni

Kot z miejscowości Rajbrot w gminie Lipnica Murowana (woj. małopolskie) wymknął się z domu, wszedł na wysokie drzewo i tam utknął. Na pomoc...

zobacz więcej

W sobotę przed południem oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu został poproszony o ratunek dla rasowego psa, który nie może przedostać się na brzeg. Do akcji skierowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwnicznej-Zdroju.

Okazało się jednak, że rwący nurt górskiej rzeki stanowi duże wyzwanie i strażacy poprosili o wsparcie ratowników Grupy Krynickiej GOPR z posterunku w Piwnicznej.

Ostatecznie strażacy ubrani w specjalne, nieprzemakalne kombinezony i zabezpieczani linami taterniczymi przedostali się na żwirową łachę pośrodku rzeki, zabrali psa i na rękach przenieśli go na brzeg.

Okazało się, że psu nic nie dolega, był tylko bardzo przestraszony.

1/2021 02.01.2021 godz: 10:55 - Piwniczna-Zdrój ul. Nadbrzeżna - uwięziony pies na rzece Poprad W akcji udział brał: - zastęp OSP Piwniczna-Zdrój - GOPR

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Piwniczna-Zdrój Sobota, 2 stycznia 2021

źródło:
Zobacz więcej