RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Skłamałam odruchowo i ze strachu”. Nocne tłumaczenia Marii Seweryn [WIDEO]

Maria Seweryn nagrała wideo, w którym tłumaczy, dlaczego skłamała ws. szczepień (fot. tt/@MariaSeweryn)
Maria Seweryn nagrała wideo, w którym tłumaczy, dlaczego skłamała ws. szczepień (fot. tt/@MariaSeweryn)

Kampania proszczepieniowa WUM, polegająca na tym, żeby zaszczepić znanych seniorów, to wspaniała kampania – twierdzi Maria Seweryn, jedna ze znanych osób zaszczepionych poza kolejnością. Po kilku dniach od wybuchu afery, choć nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiejkolwiek „akcji promocyjnej”, aktorka nadal brnie w tę narrację. – Nie zwykłam kłamać, więc jest to dla mnie duże przeżycie – dodała w nocnym nagraniu, opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Idiotyczne tłumaczenia”. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej o szczepieniu celebrytów

Każdemu Polakowi i każdej Polce należą się rzetelne wyjaśnienia: kto, w jakiej kolejności, czy pod osłoną nocy – stwierdził prof. Andrzej Matyja,...

zobacz więcej

Już w sobotę Seweryn – jedna z zaszczepionych obok Krystyny Jandy, Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Materny, Andrzeja Seweryna, Magdy Umer czy europosła KO, byłego premiera Leszka Millera, a także wiceprezesa TVN Edwarda Miszczaka – mówiła w TVN24: „Myślałam, że jest osobna pula szczepionek dla aktorów”.

Tę narrację obaliła Agencja Rezerw Materiałowych. Jak podkreślono w oświadczeniu, informacja o partii szczepionek rzekomo przekazanej w celach promocyjnych, podawana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, jest nieprawdziwa.

Maria Seweryn: Skłamałam, jest mi wstyd


W niedzielę w nocy Maria Seweryn opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, w którym przyznaje, że pytana początkowo przez dziennikarzy o to, czy została zaszczepiona, skłamała.

zobacz także: Bo to była taka „akcja promocyjna”, że miała pozostać w tajemnicy [OPINIA] – Po kilku dniach zorientowałam się, że narracja dotycząca kampanii proszczepieniowej zaczyna być bardzo negatywna. Dlatego kiedy rano zadzwonił dziennikarz Polsatu, na pytanie czy się zaszczepiłam, z odruchu i ze strachu odpowiedziałam: „Nie” – wyjaśnia aktorka.

Dyrektor programowy TVN zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak powiedział, że zaszczepił się przeciwko COVID-19. Jak wyjaśnił, warunkiem przyjęcia przez niego szczepionki...

zobacz więcej

Jak dodaje, skłamała „z obawy przed tym, że być może zrobiła coś złego, że zaszczepiła się, a nie jest seniorem”.

– Z wielką radością jechałam z moim tatą (Andrzejem Sewerynem – red.), wiozłam go na szczepionkę do szpitala WUM. Wiozłam go, ponieważ jest po ciężkiej operacji i chodzi o kulach. Nie jechałam tam z zamiarem zaszczepienia się i nie jechałam jako ambasadorka. Tam popełniłam błąd, ponieważ zaproponowano mi szczepienie, a ja się zgodziłam – twierdzi Seweryn.

Afera w WUM


– Bardzo państwa za to przepraszam. Nie zwykłam kłamać, więc jest to dla mnie duże przeżycie i rozumiem państwa oburzenie. Jest mi wstyd – dodaje. Jednocześnie aktorka podtrzymuje wersję o rzekomej „kampanii proszczepieniowej WUM” obejmującej znanych seniorów i prosi, by oddzielić jej osobę od tej „wspaniałej” akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej