RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezydent Brazylii pozdrawia tłum plażowiczów, mimo pandemii [WIDEO]

Prezydent Brazylii wita tłum ludzi na plaży (fot. Facebook/Jair Messias Bolsonaro)
Prezydent Brazylii wita tłum ludzi na plaży (fot. Facebook/Jair Messias Bolsonaro)

Prezydent Brazylii rozpoczął Nowy Rok od skoku z łodzi do wody. Popłynął do tłumu zebranego na plaży w Praia Grande w stanie São Paulo. Zrobił to mimo pogarszających się skutków pandemii w Brazylii. Jair Bolsonaro opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym widać także towarzyszących mu ochroniarzy.

Koronakryzys po brazylijsku. Bolsonaro oskarżany o „zbrodnię przeciw ludzkości”

Brazylijskie związki zawodowe pracowników ochrony zdrowia, zrzeszające ponad milion członków, oskarżyły prezydenta Jaira Bolsonaro o popełnienie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jair Bolsonaro, podczas wakacji noworocznych w pobliżu Praia Grande, zdecydował się 1 stycznia popłynąć w stronę tego miasta, aby przywitać się z plażowiczami. Po jego skoku do wody i dopłynięciu do brzegu, otoczył go wiwatujący tłum bez maseczek ochronnych. Po chwili Bolsonaro wrócił na łódź, a ludzie wciąż wznosili okrzyki na jego cześć.

Brazylia to jeden z najbardziej dotkniętych krajów przez koronawirusa. Od początku pandemii do soboty odnotowano tam łącznie 7 703 916 przypadków zakażeń, a zmarło 195 511 osób.

Władze São Paulo, na czele z gubernatorem João Dorią (rywalem politycznym Bolsonaro), wprowadziły na ten weekend czerwoną strefę, która pozwala na prowadzenie tylko podstawowych usług, takich jak sklepy spożywcze i apteki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej