RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

ARM dementuje przekaz WUM: Nie było szczepionek do celów promocyjnych

ARM dementuje fałszywe informacje dot. szczepień (fot. PAP/Leszek Szymański)
ARM dementuje fałszywe informacje dot. szczepień (fot. PAP/Leszek Szymański)

W odpowiedzi na pojawiające się nieprawdziwe informacje podkreślamy, iż szczepionki dystrybuowane w minionym tygodniu, przeznaczone były dla grupy określonej zgodnie z przyjętym Narodowym Programem Szczepień, tzw. grupy zero – czytamy na profilu Agencji Rezerw Materiałowych. Jak podkreślono, informacja o partii szczepionek rzekomo przekazanej w celach promocyjnych, podawana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, jest nieprawdziwa.

Ochojska: Dostarczanie szczepionek powinny nadzorować „Wyborcza” i TVN

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk przekazał, że już za kilka dni do Polski trafią pierwsze szczepionki na COVID-19....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością, choć obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

O sprawie szczepień poza kolejnością informuje facebookowa strona „ZUM na WUM”, prowadzona przez studentów uczelni. Jak podkreślają jej administratorzy, ujawnione nazwiska kilku celebrytów to tylko część osób znajdujących się na liście.

Jesteśmy studentami WUM. Zakładając ten fanpage chcieliśmy bronić praw studentów, które wg nas są zbyt słabo (lub...

Opublikowany przez ZUM na WUM Piątek, 1 stycznia 2021

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się też 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać tzw. ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Nikt jednak nie wiedział o ich akcji promocyjnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej