RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dyrektor programowy TVN zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością

Edward Miszczak przyznał, że zaszczepił się przeciw COVID-19 (fot. Forum/Puls Biznesu/MAREK WISNIEWSKI)
Edward Miszczak przyznał, że zaszczepił się przeciw COVID-19 (fot. Forum/Puls Biznesu/MAREK WISNIEWSKI)

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak powiedział, że zaszczepił się przeciwko COVID-19. Jak wyjaśnił, warunkiem przyjęcia przez niego szczepionki było pojawienie się w szpitalu w przeciągu godziny. To kolejna znana osoba, która zaszczepiła się poza kolejnością.

Dyrektor TVN zaszczepiony poza kolejką? Śpiewak: „GW” potwierdza to w tytule tekstu

Gazeta Stołeczna (portal warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej” – red.) potwierdza w tytule tekstu krążące od rana plotki, że wiceprezes TVN...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Miszczak tłumaczył, że ma 65 lat oraz liczne choroby współistniejące. Dodał, że skorzystał z możliwości zaszczepienia się „będąc przekonanym, że jest to część akcji proszczepionkowej”.

Wcześniej o tym, że dyrektor programowy mógł przyjąć szczepionkę poza kolejnością pisał m.in. stołeczny działacz miejski Jan Śpiewak. „Gazeta Stołeczna (portal warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej” – red.) potwierdza w tytule tekstu krążące od rana plotki, że wiceprezes TVN Edward Miszczak (w zarządzie nie ma obecnie stanowiska prezesa – red.) był wśród zaszczepionych. W samym tekście jednak tej informacji nie ma” – napisał na Twitterze.

„Jeśli to prawda to ten skandal właśnie wszedł na jeszcze wyższy poziom. Upadek elit III RP” – dodał.

Szczepienia znanych osób


W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością, choć obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

O sprawie szczepień poza kolejnością informuje facebookowa strona „ZUM na WUM”, prowadzona przez studentów uczelni. Jak podkreślają jej administratorzy, ujawnione nazwiska kilku celebrytów to tylko część osób znajdujących się na liście.

Jesteśmy studentami WUM. Zakładając ten fanpage chcieliśmy bronić praw studentów, które wg nas są zbyt słabo (lub...

Opublikowany przez ZUM na WUM Piątek, 1 stycznia 2021

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej