RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Maria Seweryn: Myślałam, że jest osobna pula szczepionek dla aktorów

Myślałam, że jest osobna pula szczepionek dla aktorów – tłumaczyła w TVN24 aktorka Maria Seweryn, córka Andrzeja Seweryna i Krystyny Jandy. Z początku artystka próbowała zataić fakt, że się zaszczepiła w rozmowie z pracownikiem Polsatu. – Aha, czyli to poszło – odparła, gdy dziennikarz stacji powiedział, że posiada informacje o szczepieniach w WUM. Wtedy też Seweryn przyznała, że przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19.

„Poproszono mnie o to w ramach akcji popularyzowania”. Kolejna zaszczepiona artystka

Nie prosiłam nikogo o zaszczepienie przeciwko COVID-19. To mnie poproszono o to, w ramach akcji popularyzowania, namawiania do szczepień – napisała...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Maria Seweryn potwierdziła przyjęcie pierwszej dawki. Szczepionkę przejęli także jej rodzicie: Andrzej Seweryn i Krystyna Janda.

– I się zrobiła afera teraz, no to nieźle… Myślałam, że tak będzie, że nie będzie afery z tego powodu. A teraz żałuję. O Jezus Maria… – powiedziała aktorka w rozmowie z dziennikarzem Polsatu.

– Ja weszłam zupełnie z boku, bo przywiozłam mojego ojca o kulach, nikogo tam nie było i pani doktor powiedziała: „Jak już pani przyjechała, to niech pani wchodzi” – powiedziała Seweryn, opisując okoliczności, w jakich miała przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

Szczepienia znanych osób


W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością. Obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

O sprawie szczepień poza kolejnością informuje facebookowa strona „ZUM na WUM”, prowadzona przez studentów uczelni. Jak podkreślają jej administratorzy, ujawnione nazwiska kilku celebrytów to tylko część osób znajdujących się na liście.

Jesteśmy studentami WUM. Zakładając ten fanpage chcieliśmy bronić praw studentów, które wg nas są zbyt słabo (lub...

Opublikowany przez ZUM na WUM Piątek, 1 stycznia 2021

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej