RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Poproszono mnie o to w ramach akcji popularyzowania”. Kolejna zaszczepiona artystka

Magda Umer przyznała, że zaszczepiła się przeciw COVID-19 (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Magda Umer przyznała, że zaszczepiła się przeciw COVID-19 (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Nie prosiłam nikogo o zaszczepienie przeciwko COVID-19. To mnie poproszono o to, w ramach akcji popularyzowania, namawiania do szczepień – napisała w mediach społecznościowych wokalistka, reżyserka i scenarzystka Magda Umer. To kolejna znana osoba spoza grupy „zero”, która zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi.

„Zasady obowiązują wszystkich”. Starosta usunięty z PiS za zaszczepienie się poza kolejką

Starosta opatowski Tomasz Staniek, uchwałą Zarządu Okręgowego PiS, został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zasady obowiązują...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Artystka napisała w opublikowanym oświadczeniu, że wyjaśniono jej, iż nie zabiera nikomu miejsca oraz że „walka o każdą zaszczepioną osobę jest teraz priorytetem państwa i służby zdrowia”.

„Przecież cały czas środki masowego przekazu, a nawet Kościół, nawołują niezdecydowanych i utyskują na zbyt małą liczbę chętnych, potrzebnych do zwycięstwa z pandemią w naszym kraju. Tłumaczono nam, że godząc się stajemy się ambasadorami szlachetnej akcji” – napisała Umer.

Jak tłumaczy, zgodziła się zaszczepić, „myśląc że czyni dobro, a okazało się, że jest to rozumiane odwrotnie”. Przyznała, że jest jej przykro z tego powodu, ale nadal ma nadzieję, że nie zrobiła niczego złego.

Oświadczenie Nie prosiłam nikogo o zaszczepienie się przeciwko Covid19. To mnie poproszono o to, w ramach akcji...

Opublikowany przez Magda Umer Sobota, 2 stycznia 2021

Szczepienia znanych osób


W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością. Obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej