RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dyrektor TVN zaszczepiony poza kolejką? Śpiewak: „GW” potwierdza to w tytule tekstu

Edward Miszczak (fot. Forum/Andrzej Hulimka)
Edward Miszczak (fot. Forum/Andrzej Hulimka)

Gazeta Stołeczna (portal warszawskiego dodatku do „Gazety Wyborczej” – red.) potwierdza w tytule tekstu krążące od rana plotki, że wiceprezes TVN Edward Miszczak (w zarządzie nie ma obecnie stanowiska prezesa – red.) był wśród zaszczepionych. W samym tekście jednak tej informacji nie ma – napisał na Twitterze stołeczny działacz miejski Jan Śpiewak.

Tajne nazwiska ambasadorów akcji szczepień w WUM. Rektor: Są objęte ochroną danych osobowych

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień znanych osób na COVID-19. – Myślę, że jest to objęte ochroną danych osobowych, takimi informacjami ja nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W tytule artykułu, który jest widoczny w pasku adresu strony internetowej, pojawiły się nazwiska trzech znanych osób: Materny, Miszczaka i Bajora. Informacja o Miszczaku nie pojawia się już natomiast w treści artykułu oraz w tytule widocznym na portalu warszawa.wyborcza.pl.

„Jeśli to prawda to ten skandal właśnie wszedł na jeszcze wyższy poziom. Upadek elit III RP” – skomentował stołeczny działacz miejski Jan Śpiewak.

Portal tvp.info próbował uzyskać komentarz w tej sprawie od Edwarda Miszczaka. Dyrektor programowy TVN odebrał od nas telefon, ale rozłączył się zanim zadaliśmy mu pytania, dotyczące szczepień przeciwko COVID-19.

Szczepienia znanych osób


W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością, choć obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej