RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Zasady obowiązują wszystkich”. Starosta usunięty z PiS za zaszczepienie się poza kolejką

Tomasz Staniek usunięty z PiS (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Tomasz Staniek usunięty z PiS (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Starosta opatowski Tomasz Staniek, uchwałą Zarządu Okręgowego PiS, został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zasady obowiązują wszystkich – poinformował w sobotę szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski.

Tajne nazwiska ambasadorów akcji szczepień w WUM. Rektor: Są objęte ochroną danych osobowych

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień znanych osób na COVID-19. – Myślę, że jest to objęte ochroną danych osobowych, takimi informacjami ja nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Starosta opatowski Tomasz Staniek informował w mediach społecznościowych, że 31 grudnia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. „Czujemy się wyśmienicie a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji” – napisał na swoim profilu na Facebooku starosta. Wpis później został usunięty.

Sobolewski poinformował w sobotę, że starosta, uchwałą zarządu okręgowego PiS, został usunięty ze struktur partii. „Zasady obowiązują wszystkich” – podkreślił we wpisie na Twitterze Sobolewski, który odpowiada za nadzór nad strukturami PiS.

– W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego marginesu tolerancji dla takich nieetycznych i niemoralnych zachowań – podkreślił Sobolewski w rozmowie z PAP. – Niech to będzie przestroga dla innych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieliby wykorzystać swoją pozycję czy stanowisko, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi poza obowiązującą kolejnością – powiedział.

Europoseł PiS Joachim Brudziński, odnosząc się wcześniej do informacji krążących w mediach społecznościowych na temat starosty, ujął sprawę dosadnie:

„Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk” – oświadczył Brudziński na Twitterze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej