RAPORT

Pogarda

„Pampalini łowca zwierząt” powróci na ekrany

Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót (fot.  Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej)
Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót (fot. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej)

Najnowsze

Popularne

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, producent kultowych serii o Reksiu, Bolku i Lolku i Baltazarze Gąbce powraca do ambitnych planów. Pod koniec grudnia ruszyły prace nad kontynuacją serii „Pampalini – łowca zwierząt”. To nie jedyny projekt, który Studio Filmów Rysunkowych będzie realizować w 2021 r. 

Film o Krzysztofie Krawczyku po raz kolejny w Telewizji Polskiej

Już w sobotę o 17:30 program TVP1 wyemituje po raz kolejny film pt.: „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”. Dokument ten przedstawia historię...

zobacz więcej

Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy. Słynny Pampalini tym razem nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce. 

Spora dawka łączącego pokolenia humoru


Co będzie próbował złowić w naszym kraju Pampalini i jakie będą jego perypetie producenci na razie nie zdradzają. Studio liczy na to, że nowe przygody Pampaliniego będą śledzić z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i spora dawka łączącego pokolenia humoru. Jak zapowiadają producenci, pierwsze odcinki tej rodzinnej produkcji będziemy mogli zobaczyć już pod koniec 2021 r. 

Czas na nowe projekty


Serial o słynnym łowcy to nie jedyny nowy projekt Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Projekt nosi roboczy tytuł „Biuro śledcze” a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek. Agenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki, będą nie tylko objaśniać dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcać do zdobywania wiedzy

Studenci pomagają młodszym. „Wsparciem objęto ponad 100 dzieci”

„Studenci zostali bohaterami, którzy w tym trudnym czasie realnie i praktycznie wspomagają młodszych od siebie. Nasi studenci dzielą się z...

zobacz więcej

Powstanie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji


Wraz z końcem grudnia zakończył się remont Willi Rotha czyli historycznego budynku Studia Filmów Rysunkowych natomiast do końca pierwszego kwartału 2021 zostanie wyłoniony wykonawca Centrum Bajki i Animacji. 

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej stanowić będzie połączenie nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Centrum tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych. Projekt budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 15.100.000 zł z funduszy norweskich. Koszt całej inwestycji, która ma zostać zakończona w 2023 r. to 32.000.000 zł.

Szlakiem Armii Andersa. Premiera historyczno-survivalowego reality show TVP

Już w sobotę o godz. 20:00 w TVP Historia premiera reality show o tematyce historycznej „Szlak nadziei”. Sześciu uczestników, razem z prowadzącą...

zobacz więcej

Niezapomniany świat Bolka i Lolka


Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska-Białej. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały „Czy to był sen?” nigdy jednak nie wszedł na ekrany. Z bielskim studiem współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

W wytwórni powstało ponad 1.000. filmów animowanych. Najbardziej znanymi na świecie postaciami stworzonymi przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej byli Bolek i Lolek. Opowieści dla dzieci o tych dwóch chłopcach tworzono w lata 1963-1986. W Studio Filmów Rysunkowych powstały również seriale animowane jak „Reksio”, „Pampalini Łowca Zwierząt”, „Przygody Błękitnego Rycerzyka” „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Wyprawa Profesora Gąbki”, „Bajki Pana Bałagana” czy „Marceli Szpak dziwi się światu”.

Wytwórnia wyprodukowała też filmy pełnometrażowe takie jak „Wielka podróż Bolka i Lolka”, „Porwanie w Tiutiurlistanie” czy Gwiazda Kopernika”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej