RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tajne nazwiska ambasadorów akcji szczepień w WUM. Rektor: Są objęte ochroną danych osobowych

Na konferencji prasowej prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM, usłyszał pytanie o listę nazwisk osób zaszczepionych poza kolejnością. Według Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego miały one być tzw. ambasadorami powszechnej akcji szczepień. – Myślę, że jest to objęte ochroną danych osobowych, takimi informacjami ja nie dysponuję – odpowiedział prof. Gaciong.

Karczewski o szczepieniu aktorów: Nikt o tym nie wiedział

To było robione niejako w tajemnicy. Nikt o tym nie wiedział – powiedział senator Stanisław Karczewski w rozmowie z portalem wPolityce.pl....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na uwagę jednego z dziennikarzy, że uczelnia sama podała na swojej stronie internetowej, iż osoby te zostały „ambasadorami akcji szczepień”, więc ich nazwiska nie mogą być tajne, rektor odparł: – Proszę pamiętać o tym, że szczepienia prowadzi spółka Centrum Medyczne, nie Warszawski Uniwersytet Medyczny.

W sylwestra media obiegła informacja o tym, że znane postaci życia publicznego w Polsce, aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, zaszczepiły się poza kolejnością, choć obecnie akcja szczepień – zgodnie z Narodowym Programem Szczepień – obejmuje tzw. grupę „zero”: medyków i innych pracowników służby zdrowia. Polsat News informuje, że oprócz Millera i Jandy szczepionkę przyjęli także aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Wśród zaszczepionych znalazło się 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Jednak, jak twierdzi m.in. senator PiS, Stanisław Karczewski, nikt nie wiedział o ich udziale w promocyjnej akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej