RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szczepionki dla celebrytów. Rektorem WUM członek władz fundacji TVN

Studenci WUM informują, że na liście osób zaszczepionych poza kolejnością znalazła się też osoba „ściśle związana” ze stacją TVN. Wskazują przy tym, że rektorem WUM jest obecnie prof. Zbigniew Gaciong, który również pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Fundacji TVN. Tymczasem rektor pytany na konferencji, czy przeprosi za zaistniałą sytuację, odparł: – Przepraszam można powiedzieć za coś, co się źle zrobiło; jeśli komisja ustali, że WUM np. nie dopełnił nadzoru nad działalnością spółki.

Nie tylko Janda i Miller. Są nazwiska kolejnych zaszczepionych celebrytów

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień znanych osób na COVID-19. Okazuje się, że prócz byłego premiera Leszka Millera i aktorki Krystyny Jandy...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O sprawie szczepień poza kolejnością informuje facebookowa strona „ZUM na WUM”, prowadzona przez studentów uczelni. Jak podkreślają jej administratorzy, ujawnione nazwiska czterech celebrytów to tylko część osób znajdujących się na liście. Wśród nich ma być także osoba „ściśle związana” ze stacją TVN.

„Zastanawialiśmy się czemu temat szczepień poza kolejką został tak łagodnie i oględnie potraktowany w noworocznych Faktach TVN, szczególnie że temat wydaje nam się bulwersujący” – stawiają pytanie studenci. Wskazują przy tym, że rektorem WUM jest obecnie prof. Zbigniew Gaciong, który pełni także funkcję wiceprzewodniczącego Rady Fundacji TVN.

Prof. Gaciong jest także stałym ekspertem i komentatorem w kwestii epidemii koronawirusa na antenach TVN.

O sprawie szczepień poza kolejnością informuje facebookowa strona „ZUM na WUM”, prowadzona przez studentów uczelni. Jak podkreślają jej administratorzy, ujawnione nazwiska kilku celebrytów to tylko część osób znajdujących się na liście.

Jesteśmy studentami WUM. Zakładając ten fanpage chcieliśmy bronić praw studentów, które wg nas są zbyt słabo (lub...

Opublikowany przez ZUM na WUM Piątek, 1 stycznia 2021

Tymczasem rektor WUM poinformował na sobotniej konferencji, że polecił wewnętrznej komisji wyjaśnienie przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 przez osoby spoza grupy „zero”, na terenie uczelni. Rektor powiedział dziennikarzom, że nie wiedział, iż szczepionki mają zostać podane osobom do tego nieuprawionym.

Zbigniew Gaciong poinformował, że wyjaśnieniem sprawy zajmie się przewodniczący rady nadzorczej spółki należącej do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która przeprowadziła szczepienia osobom spoza kolejności.

Fogiel: Sprawy szczepień osób spoza grupy „0” na WUM nie zostawiamy bez kontroli

– Sprawy szczepień osób spoza grupy „0” na WUM nie zostawiamy bez kontroli; jeśli rzeczywiście zostały nagięte czy złamane regulacje, to jest to...

zobacz więcej

Dodał też, że WUM nie prowadzi akcji szczepień. – Akcję tę prowadzi wybrana przez NFZ spółka Centrum Medyczne, w której WUM jest właścicielem – poinformował.

– W związku z tym zwróciłem się także do przewodniczącego rady nadzorczej spółki o podjęcie odpowiednich kroków, mających na celu wyjaśnienie tej kwestii – dodał. Dopytywany przez dziennikarzy, stwierdzł, że nie wiedział wcześniej o szczepieniu m.in. aktorów.

WUM informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali uniwersytetu oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Dodatkowe szczepionki to pula stosowana niezależnie od etapu zerowego szczepień, obejmującego personel medyczny i które musiały być wykorzystane do końca roku.

Komentarze na temat szczepień osób, które nie są pracownikami ochrony zdrowia, wywołała m.in. informacja o zaszczepieniu się byłego premiera, europosła SLD Leszka Millera. O zaszczepieniu przeciw COVID-19 poinformowała też aktorka Krystyna Janda. Polsat News poinformował, że poza nimi szczepionkę przyjęli także inni aktorzy: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria Seweryn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej