RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Na***ła pani na wszystkich Polaków”. Śpiewak ostro do Jandy o „kłamstwie elit”

Jan Śpiewak oburzony zachowaniem Krystyny Jandy i innych aktorów-celebrytów, którzy zaszczepili się na COVID-19 poza kolejnością. „Dzisiaj »na***ła« Pani na wszystkich Polaków. Wykorzystując swoje koneksje wepchnęła się Pani bez kolejki” – stwierdził aktywista w liście otwartym do aktorki. Jednocześnie ocenił, że „akcję promującą szczepienia” – czym tłumacz się Janda – to po prostu kłamstwo.

Szczepienia Millera i Jandy. Dworczyk zabrał głos w sprawie

Premier Mateusz Morawiecki zlecił pilną kontrolę szczepień po informacji o zaszczepieniu aktorki Krystyny Jandy i byłego premiera Leszka Millera –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Burzę w sieci wywołał wpierw europoseł KO i były premier Leszek Miller, który w czwartek ujawnił, że został już zaszczepiony przeciw COVID-19. O przyjęciu zastrzyku mówiła też m.in. aktorka Krystyna Janda. W sobotę Polsat News ujawnił kolejne nazwiska aktorów i celebrytów: Wiktora Zborowskiego, Andrzeja Seweryna, Marii Seweryn czy Krzysztofa Materny, którzy zaszczepili się na koronawirusa.

Akcja promocyjna? Śpiewak: To kłamstwo


Jak mówił w Polsat News Zborowski, to „teatr Jandy” koordynował akcję, a sama aktorka tłumaczyła, że wszystko to z powodu... akcji promującej szczepienia.

Zobacz także: Są nazwiska kolejnych zaszczepionych celebrytów

„Oczywiście to wszystko kłamstwa. Nie było żadnego programu propagowania szczepień na WUM. Zostało to wymyślone, gdy sprawa się wydała” – uważa Jan Śpiewak i podkreśla, że nie ma żadnych zdjęć ani nagrań z rzekomej akcji promocyjnej.

Aktywista w formule listu otwartego zwrócił się do Krystyny Jandy przypominając jej „ocierające się o rasizm” wpisy.

Janda i twarz prawdziwych „elit”

Kolejny fejk Jandy: przerobione zdjęcie. Na nim minister, swastyka i gejowski plakat

„Oto nasz minister cyfryzacji” – napisała Krystyna Janda publikując zdjęcie Adama Andruszkiewicza w towarzystwie człowieka w koszulce z logiem...

zobacz więcej

„Jednocześnie czuje się Pani żyjąc dzisiaj w Polsce – cytuję Pani słowa – jakby »ktoś na Panią na***ł«. Dzisiaj »na***ła« Pani na wszystkich Polaków. Wykorzystując swoje koneksje, wepchnęła się Pani bez kolejki na szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przyjęła Pani dawkę szczepionki, która powinna była zostać przekazana lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy na co dzień narażają swoje życie w walce z pandemią. Mam nadzieję, że przez Pani działanie nikt nie umrze” – konstatuje Śpiewak.

Zdaniem aktywisty, aktorka swoim zachowaniem „pokazała prawdziwą twarz polskich »elit«: egoistycznych, pełnych pogardy, skorumpowanych, które wykorzystując swoje znajomości, zdobywają sobie różne »dodatki«”.

Śpiewak żąda przy tym, by Janda i grono pozostałych 17 zaszczepionych celebrytów po przyjęciu drugiej dawki „natychmiast” zgłosili się do pracy w szpitalu zakaźnym lub DPS-ie, by pomagać tam nieodpłatnie do końca pandemii.


Zobacz także: Jej fundacja dostała prawie 2 mln zł. Janda: Jestem trochę rozgoryczona

Jego zdaniem to jedyne rozwiązanie, które pozwoli aktorce „na odzyskanie elementarnego szacunku”.

źródło:
Zobacz więcej