RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szlakiem Armii Andersa. Premiera historyczno-survivalowego reality show TVP

Już w sobotę o godz. 20:00 w TVP Historia premiera reality show o tematyce historycznej „Szlak nadziei”. Sześciu uczestników, razem z prowadzącą program Idą Nowakowską-Herndon, pokonują trasę, którą w trakcie II wojny światowej przebyli żołnierze Armii generała Władysława Andersa i towarzyszący jej cywile.

Historia jak z filmu. Uciekli z Auschwitz przebrani za esesmanów

Ta historia brzmi jak opis filmu Quentina Tarantino, ale wydarzyła się naprawdę. 20 czerwca 1942 r. Kazimierz Piechowski wraz z trójką innych...

zobacz więcej

Wraz z bohaterami „Szlaku nadziei” przemierzymy najciekawsze zakątki Azji i Europy. Zobaczymy m.in. mroźną Syberię, egzotyczny Kazachstan, upalny Izrael, tajemniczy Iran, czy niezrównane w swoim pięknie Włochy – w sumie 12,5 tys. kilometrów.

Bohaterowie programu podróżują bez wsparcia realizatorów. Dysponując jedynie niewielkimi środkami finansowymi, są zmuszeni poradzić sobie na nieznanym terenie, bez wykupionych noclegów, jedzenia czy transportu. „Szlak nadziei” jest hołdem dla wszystkich tych, blisko 80 lat temu z tułaczy stali się żołnierzami, a później bohaterami z Armii generała Władysława Andersa.

„Szlak nadziei”. Premiera w TVP Historia


Produkcja Telewizji Polskiej to w sumie 13 odcinków. W pierwszym, emitowanym w sobotę 2 stycznia, uczestnicy wyruszają w daleką podróż do Syberii, gdzie pierwsze kilometry wędrówki prowadzą przez zamrożoną tajgę. Temperatura wynosi piętnaście stopni poniżej zera, a w okolicy od kilku tygodni odnotowano zwiększoną aktywność wilków i niedźwiedzi.

Zobacz także: Odmówił Sowietom wydania Polaków. Zagadkowa śmierć gen. Pattona [WYWIAD]

Kolejne odcinki będą miały premierę w każdą kolejną sobotę o godz. 20:00 na TVP Historia.

źródło:
Zobacz więcej