SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Sylwester w Rzymie. Setki martwych ptaków po odpaleniu fajerwerków [WIDEO]

O północy rozpoczęła się kanonada (fot. YouTube/Diego Fenicchia)
O północy rozpoczęła się kanonada (fot. YouTube/Diego Fenicchia)

Ponury bilans sylwestra w stolicy Włoch. Na ulicach Rzymu pojawiły się setki martwych ptaków, które zginęły po odpaleniu fajerwerków.

W Rzymie zabroniono fajerwerków i petard. Efekt: najgłośniejsza kanonada od lat

Ogromne ilości fajerwerków, rac i petard odpalono o północy w sylwestra w Rzymie, choć na mocy decyzji władz miasta były one, podobnie jak w...

zobacz więcej

Mnóstwo fajerwerków, rac i petard odpalono o północy w sylwestra w Rzymie, choć na mocy decyzji władz miasta były one, podobnie jak w poprzednich latach, zabronione.

Już od wczesnych godzin wieczornych w sylwestra w Rzymie słychać było głośne wybuchy, które nasilały się z każdą chwilą. O północy rozpoczęła się kanonada, która w niektórych dzielnicach trwała kilkadziesiąt minut. Wiele osób ustawiło na dachach domów wyrzutnie wielostrzałowe. Po pokazach pirotechnicznych nad miastem długo unosił się dym.

Na ulicach miasta zauważono potem setki martwych ptaków. – Możliwe, że zginęły ze strachu – powiedziała agencji Associated Press Loredana Diglio, rzeczniczka Międzynarodowej Organizacji Ochrony Zwierząt. Jak wyjaśnia, wystraszone ptaki mogły zderzyć się ze sobą w powietrzu, uderzyć w okna lub przewody elektryczne oraz dostać zawału serca.źródło:
Zobacz więcej