RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zakażeni koronawirusem uciekli ze szpitala. Złapała ich policja

Obaj mężczyźni zostali z powrotem przewiezieni do lecznicy (fot. Policja śląska)
Obaj mężczyźni zostali z powrotem przewiezieni do lecznicy (fot. Policja śląska)

Policjanci z Częstochowy odnaleźli dwóch mężczyzn, którzy w ostatnich dniach – mimo potwierdzonego zakażenia koronawirusem i złego stanu zdrowia – uciekli ze szpitala. Jednego z nich mundurowi zastali w domu, po wcześniejszym wyważeniu drzwi przez strażaków, drugiego – na przystanku autobusowym.

Wyszedł na godzinę i nie wrócił. Zostawił siedmiomiesięcznego syna

Policjanci zaopiekowali się siedmiomiesięcznym dzieckiem, którego ojciec zostawił je pod opieką swojego brata. Miał wrócić za godzinę, ale nie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W poniedziałkowe popołudnie mundurowi otrzymali zgłoszenie o 72-latku, który opuścił szpital. 

„Trop zaprowadził kryminalnych do mieszkania, w którym 72-latek był zameldowany. W mieszkaniu jednak panowała cisza, światła były zgaszone, a na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał” – opisują częstochowscy policjanci.

Wyważyli drzwi


„Policjanci nie dali się jednak zwieść. Wezwali do pomocy straż pożarną, która najpierw dokonała sprawdzenia pomieszczeń przez okno znajdujące się na trzecim piętrze, a następnie wyważyła drzwi do mieszkania. Mundurowi, stosując środki ochrony osobistej, weszli do mieszkania i odnaleźli tam poszukiwanego” – dodają.

Z kolei w środę ze szpitala uciekł 45-latek, który także był zakażony koronawirusem i od tygodnia przebywał na oddziale zakaźnym. Policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, po kilku godzinach odnaleźli pacjenta na jednym z przystanków autobusowych w Częstochowie.

Obydwaj mężczyźni zostali z powrotem przewiezieni do lecznicy. Gdy wyzdrowieją, zostaną z nimi wykonane czynności procesowe. Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła wobec nich śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia innych osób. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej