RAPORT

Pogarda

Budka wściekły. Internauci nie mieli dla niego litości

Borys Budka ostro na Twitterze (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Borys Budka ostro na Twitterze (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

„Banda prymitywnych złodziei” – napisał w sylwestrową noc, dwie godziny przed północą, szef PO Borys Budka. Polityk ostro zaatakował działaczy PiS. „Tak po ludzku, panu też wszystkiego dobrego w Nowym Roku” – odpisał mu Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. „Chyba za dużo szampana” – żartowali inni politycy.

Najważniejsze i zaskakujące wydarzenia 2020 roku w Polsce

Rok 2020 został zdominowany przez epidemię koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że w kraju nie działy się inne ważne wydarzenia. W ciągu ostatnich...

zobacz więcej

31 grudnia wieczorem internet zalała fala życzeń.  Politycy, dziennikarze, dyplomaci, duchowni i zwykli internauci pisali z nadzieją, że rok 2021 będzie mniej zaskakujący i nieprzewidywalny, niż poprzedni.

Około godziny 22 na Twitterze pojawił się z kolei wpis przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. „Nie mają żadnych hamulców. Nawet w pandemii” – grzmiał lider PO pod adresem rządzących.

„Kradli rano, kradli w południe i nawet w ostatni dzień roku postanowili kolejny raz okraść. Banda prymitywnych złodziei, chowająca się pod biało-czerwonymi sztandarami i tępą propagandą TVPiS. Patrioci własnych kieszeni. Patowładza” – oburzał się Budka.

Wielu internautów przyznało, że nie wie, o co może w ogóle chodzić politykowi opozycji. Z czasem do dyskusji włączyli się też inni parlamentarzyści.

„Sylwester, godz. 22, a przewodniczący Borys pod wpływem eliksiru prawdomówności pisze o kolegach z PO” – skomentował Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Chyba za dużo szampana” – dodał Sebastian Kaleta, wiceszef resortu sprawiedliwości.

Noworoczne orędzie prezydenta RP. „Wierzę, że będzie to dobry rok dla Polski i Polaków!”

– Był to rok pełen dramatów, wyrzeczeń i cierpienia. Z głębokim współczuciem obejmuję rodziny pogrążone w smutku po stracie bliskich. Niech Nowy...

zobacz więcej

„Małżonka już rozliczyła się z ZUS?” – zapytał również europoseł PiS Dominik Tarczyński. „Jest sylwestrowa noc. Proszę nie psuć Polakom tego czasu swoimi kłamstwami” – dodał. Zaznaczył też, że poleca autorefleksję w ostatnich godzinach roku. „PS. Na widzeniu proszę pozdrowić Sławomira Nowaka. Żegnam, bo tak jak 7 mln Polaków oglądam Sylwester Marzeń TVP2”.

„Dokonał pan doskonałej deskrypcji rządów Platformy Obywatelskiej. Skąd tyle odwagi?” – zapytał Jan Mosiński, poseł PiS.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel dodał z kolei: „Tak po ludzku, panu też wszystkiego dobrego w Nowym Roku, panie przewodniczący”.

Publicysta Rafał Ziemkiewicz stwierdził: „Jak to mawia Łukasz Warzecha, »więcej wódki, będą skutki«... Znaczy, pardąs, Budki, oczywiście”.

„Jeśli myślisz, że twoja impreza jest słaba…” – napisał udostępniając wpis szefa PO dziennikarz Krzysztof Karnkowski.

„U la la, a do północy jeszcze 2 godziny. Niedobrze” – skomentował fotograf Andrzej Hrechorowicz.

Zobacz także -> Rekordowa widownia Sylwestra Marzeń!

„Niech ten nadchodzący Nowy Rok będzie dla pana i pańskich bliskich, szczęśliwszy niż obecny” – napisał z kolei do Budki korespondent TVP Cezary Gmyz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej