RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były premier zaszczepił się przeciw COVID-19. Internauci: to poza kolejnością

Były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller  (fot.TT/Leszek Miller)
Były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller (fot.TT/Leszek Miller)

Były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller poinformował, że zaszczepił się przeciw COVID-19. Informacja wywołała burzę na Twitterze z pytaniami, czemu polityk zaszczepił się już teraz, skoro nie jest pracownikiem ochrony zdrowia, a osoby z tej grupy otrzymują szczepionkę w pierwszej kolejności.

Szczepionka dla pierwszej damy? Nie będzie korzystała z przywilejów

Pierwsza dama nie jest czynną nauczycielką, więc nie będzie korzystała z przywilejów szczepienia dla nauczycieli, bo nie pracuje w tej chwili w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Były premier Leszek Miller zamieścił na Twitterze zdjęcie karty informacyjnej z potwierdzeniem, że 30 grudnia otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a drugą otrzyma 20 stycznia. „To najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: „szczepić się czy nie szczepić” – napisał Miller.

Wpis europosła wywołał szereg pytań internautów, czemu polityk zaszczepił się już teraz, kiedy w Polsce od niedzieli mogą to robić tylko pracownicy ochrony zdrowia, a Miller do tej grupy nie należy. „W jaki sposób udało się Panu zaszczepić w etapie 0 dla personelu medycznego” – pytają w komentarzach pod zdjęciem z informacją o szczepieniu. Z samym Millerem dziennikarzom nie udało się skontaktować.

W niedzielę 27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Po pracownikach sektora ochrony zdrowia szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy 60 plus, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać szczepienie bez opłaty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej