RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku. Zostanie on przejęty przez Pekao

Dla Pekao SA przejęcie oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów (fot. Forum/Wlodzimierz Wasyluk)
Dla Pekao SA przejęcie oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów (fot. Forum/Wlodzimierz Wasyluk)

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, 3 stycznia 2021 r. bank ten zostanie przejęty przez Pekao – poinformował w komunikacie BFG. Zapewnia, że klienci Idea Banku są i będą obsługiwani tak jak dotąd.

Od przyszłego roku rejestracja umów o dzieło w ZUS

Od 1 stycznia 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji umów o dzieło. O zawarciu takiej umowy należy...

zobacz więcej

Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował w czwartek, że wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który 3 stycznia 2021 r. zostanie przejęty przez Pekao.

„Dla banku Pekao SA  przejęcie oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów w segmentach mikrofirm i MŚP, strategicznych dla rozwoju banku. Struktura przejęcia w ramach przymusowej restrukturyzacji pozwala zminimalizować wpływ przejęcia na profil płynnościowy i kapitałowy banku Pekao SA” – napisano w komunikacie Pekao.

Dodano, że przejęcie, w ramach procesu przymusowej restrukturyzacji, pozwoli ograniczyć negatywny wpływ upadłości Idea Banku na sektor bankowy.

„Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali, pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii. W szczególności będziemy się skupiać na utrzymaniu dostępu do finansowania dla klientów biznesowych i udostępnieniu im oferty produktowej naszego Banku, umożliwiając dalszy rozwój ich biznesu ” – powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. prezesa Pekao SA Leszek Skiba.

„Przygotujemy też bardzo atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Bank S.A., m.in. zaproponujemy konto osobiste wraz ze wszystkimi bankomatami w Polsce i na świecie na rok bez opłat oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty powitalne. Jednocześnie dostępna będzie specjalna oferta kredytowa dla mikrofirm” – oświadczył Skiba.

źródło:

Zobacz więcej