RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ktoś znów wyrzucił śmieci w lesie. Nadleśnictwo szuka sprawcy

Leśnicy cały czas borykają się z problemem nielegalnego wywozu śmieci do lasu (fot. Nadleśnictwo Międzychód)
Leśnicy cały czas borykają się z problemem nielegalnego wywozu śmieci do lasu (fot. Nadleśnictwo Międzychód)

Nadleśnictwo Międzychód zamieściło w internecie zdjęcia porzuconych przez kogoś śmieci w lesie. „Niestety, z roku na rok problem śmieci w lesie narasta” – podkreślają leśnicy i proszą o pomoc w odnalezieniu „śmieciarza”.

„Wypowiadamy wojnę leśnym śmieciarzom”. Zaostrzenie kar i więcej fotopułapek

Lasy Państwowe płacą rocznie 20 mln zł za sprzątanie śmieci nielegalnie porzuconych na obszarach leśnych. Minister środowiska Michał Woś...

zobacz więcej

Śmieci porozrzucane zostały w okolicy Osiedla Słowiańskiego w Międzychodzie w woj. wielkopolskim.

Sprzątanie terenów bardzo kosztowne


„Niestety nie zmieniły się u niektórych niechlubne nawyki wyrzucania odpadów do lasu. Ludzie wywożą tu śmieci bytowe, zużyty sprzęt AGD, stare meble, odpady budowlane i poremontowe, części samochodowe, stare opony” – podkreśla na swojej stronie nadleśnictwo.

Leśnicy cały czas borykają się  z problemem nielegalnego wywozu śmieci  do lasu. „Nadleśnictwo Międzychód każdego roku na sprzątanie terenów leśnych wydaje ok. 65 tys. zł. Z leśnych ostępów wywożonych jest średniorocznie ok. 400 m3 odpadów” – zaznaczono.

„Leśnicy niemal codziennie spotykają się z dowodami  ludzkiej niefrasobliwości i bezmyślności.  Odnieść można wrażenie, jakby niektórzy ludzie zostali pozbawieni wyobraźni, poczucia estetyki i szacunku do otaczającej przyrody” – dodano.

Nadleśnictwo Międzychód prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy, który zaśmiecił teren. „Jeśli ktoś coś widział lub wie, kto pozbył się takich odpadów, proszony jest o kontakt ze Strażą Leśną (tel. 505 142 219).” Nadleśnictwo za skuteczną pomoc przewidziało nagrodę.

źródło:
Zobacz więcej